Luke Skywalker zbiera pieniądze na drony dla Ukrainy. Aktor z „Gwiezdnych Wojen” ambasadorem platformy

Amerykański aktor Mark Hamill, znany z roli Luke’a Skywalkera w serii „Gwiezdne Wojny”, został ambasadorem platformy United24, która będzie zbierała fundusze na drony dla Ukraińców broniących kraju przed rosyjską agresją – podał w piątek dziennik „Guardian”.

materiały prasowe

„Mam zaszczyt być ambasadorem Armii Dronów i pomagać prezydentowi (Ukrainy Wołodymyrowi) Zełenskiemu oraz Ukraińcom w każdy możliwy sposób”

– napisał Hamill na Twitterze.

Według „Guardiana” aktor będzie pomagał zbierać pieniądze na wsparcie obrońców Ukrainy w ramach rozpoczętego przez ukraiński rząd projektu Armia Dronów, którego celem jest zakup bezzałogowców. Armia Dronów ma monitorować mierzącą prawie 2,5 tys. km linię frontu i ułatwić skuteczne odpowiedzi na ataki wroga.

O roli Hamilla jako ambasadora platformy United24 poinformowało również biuro prezydenta Ukrainy. „Jest on pierwszym ambasadorem, który pomaga zbierać fundusze na wsparcie naszych obrońców, Armię Dronów. To trudna, ale bardzo ważna misja (…) Dziękujemy ci za wsparcie dla Ukraińców w naszej walce o wolność” – napisano.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo