Były senator PO ostro o Sikorskim: Udający światowca pozer. "Całkowicie niekompetentny"

"Po prostu udający światowca pozer i zakochany w sobie prostak o wydumanym ego" - tak o Radosławie Sikorskim pisze były senator PO Robert Smoktunowicz. To reakcja na skandaliczny wpis Sikorskiego dotyczący zniszczenia Nord Stream.

Radosław Sikorski
Patryk Lubon/Gazeta Polska

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu. Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki.

Były szef polskiego MSZ (z czasów rządów PO-PSL), europoseł Radosław Sikorski (KO), zszokował wszystkich swoim wpisem na Twitterze. "Thank you, USA." - napisał, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku. Tweet szybko podchwyciła rosyjska propaganda, a Sikorski stał się głównym bohaterem pro-putinowskich informacji.

Większość polityków PO nabiera wody w usta lub próbuje usprawiedliwiać swojego partyjnego kolegę. Sikorskiego nie spotka za wpis żadna kara, bo - jak powiedział Borys Budka - "nie karzemy za tweety".

- Agent, zdrajca lub człowiek wpływów Kremla? Bzdura!!! Po prostu udający światowca pozer i zakochany w sobie prostak o wydumanym ego. A nade wszystko całkowicie niekompetentny, z porażkami w tle pełnionych publicznych funkcji i wciąż aspirujący do bycia poważnym politykiem typek

- napisał na Twitterze były senator Robert Smoktunowicz. 

Wypowiedź jest o tyle mocniejsza, że Smoktunowicz był senatorem z ramienia... Platformy Obywatelskiej. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Radosław Sikorski #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo