Błaszczak: Naprawiliśmy błędy PO-PSL. "Polska jest bezpieczna"

Rząd PiS naprawił błędy koalicji PO-PSL, Polska jest bezpieczna – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, zarzucając poprzednim rządom "zdradę stanu".

Mariusz Błaszczak
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Błaszczak odniósł się w sejmowej debacie nad wstrzymaniem wydawania wiz dla Rosjan do wystąpienia Pawła Zalewskiego (Polska 2050), który pytał o ochronę infrastruktury krytycznej, takiej jak gazociąg Baltic Pipe.

"W sprawie wzmocnienia bezpieczeństwa państwa rząd PiS naprawił wszystkie błędy, które popełniała koalicja PO-PSL" - odpowiadał Błaszczak. Powtórzył zarzut likwidacji jednostek wojskowych "szczególnie na wschód od Wisły". "Zapraszaliście agresora do tego, żeby wszedł do Polski. To była zdrada stanu" – powiedział wicepremier. Ponownie oświadczył, że wojsko jest rozbudowywane liczebnie i uzbrajane. "Dzięki temu Polska jest bezpieczna" – zapewnił.

288,6 mln dolarów dla Polski. "Dobra wiadomość!"

Jak poinformowała w czwartek ambasada USA, Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach podlegającego Departamentowi Stanu proramu Foreign Military Financing, przeznaczonego na zakup produktów i usług (np. szkoleń) amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego.

- Dobra wiadomość! Dodatkowe środki przeznaczymy na dalsze wzmacnianie bezpieczeństwa Polski

 – napisał na Twitterze wicepremier Błaszczak. 

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mariusz Błaszczak

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo