Z OSTATNIEJ CHWILI

Ukraina: Dwie osoby zginęły w rosyjskim ostrzale rakietowym obwodu zaporoskiego • • •

Czarnogóra aresztowała podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji

W Podgoricy zatrzymano w czwartek podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji obywateli Czarnogóry - poinformował dziennik "Vijesti". Według gazety "Pobjeda" w akcji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (ANB) przeszukano domy dwóch Czarnogórców, sześciu rosyjskich dyplomatów i 30 innych rosyjskich obywateli.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W koordynowanej z partnerami zagranicznymi akcji ANB przeszukano domy osób podejrzewanych o organizację grup przestępczych oraz szpiegostwo. Żadna z osób objętych działaniami czarnogórskich służb nie została dotąd pozbawiona wolności - powiedział, cytowany przez "Pobjedę", Vukas Radonjić, rzecznik urzędu Specjalnego Prokuratora Generalnego.

Według dziennika "Vijesti" w wyniku akcji zatrzymano "kilku" obywateli Czarnogóry, wśród których znalazł się urzędnik państwowy, którego podejrzewa się o ponad 10-letnie szpiegostwo na rzecz Rosji.

Wcześniej w czwartek o "międzynarodowej operacji" informował czarnogórski premier Dritan Abazović. Należąca do NATO Czarnogóra dołączyła do unijnych sankcji nałożonych na Rosję w odpowiedzi na inwazję przeciwko Ukrainie oraz wydaliła w jej następstwie część rosyjskiego korpusu dyplomatycznego. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #Czarnogóra #szpiegostwo

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo