Duda rozmawiał z Zełenskim. Tematem - rosyjskie pseudo-referenda

Dziś odbyła się rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy. Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że przywódcy omówili dalsze działania Polski i Ukrainy w obliczu nielegalnych i sfałszowanych rosyjskich „referendów” na wschodzie i południu Ukrainy i dalszą współpracę państw.

twitter.com/prezydentpl screen

O rozmowie prezydencka kancelaria poinformowała na Twitterze.

"Prezydenci Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski omówili dziś dalsze działania Polski i Ukrainy w obliczu nielegalnych i sfałszowanych rosyjskich 'referendów' na wschodzie i południu Ukrainy oraz dalszą współpracę naszych państw"

- przekazała KPRP.

Władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy twierdziły, że od piątku do wtorku prowadziły tam nielegalne referenda w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji. Działania te armia rosyjska wraz z administracją okupacyjną prowadziły na terytoriach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego. Według brytyjskiego ministerstwa obrony prezydent Rosji Władimir Putin może ogłosić aneksję okupowanych ziem już w najbliższy piątek.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo