Władze w Mińsku pomogą Kremlowi. Szykują u siebie miejsca dla... 20 tys. zmobilizowanych Rosjan

Część zmobilizowanych Rosjan trafia do jednostek rosyjskich stacjonujących na terytorium w Białorusi. Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) przekazał, że władze w Mińsku przygotowują się na przyjęcie 20 tysięcy zmobilizowanych.

Zrzut ekranu (t.me/Головне управління розвідки МО України)

„Mają oni uzupełnić oddziały sił zbrojnych Rosji, które już są dyslokowane na terytorium Białorusi”

– twierdzi HUR. W rezultacie, jak podano, na jednego doświadczonego żołnierza będzie przypadać pięciu świeżo zmobilizowanych. 

Po tym, jak zostanie zwiększona liczebność jednostek, będą one wykorzystywać rosyjski sprzęt wojskowy z magazynów na terytorium Białorusi oraz sprzęt przywieziony z Rosji. Niedobory sprzętu mają być uzupełnione przez „mobilizację cywilnych samochodów ciężarowych i osobowych” – podano w komunikacie na Telegramie.

Gdzie zostaną rozmieszczeni?

Według informacji strony ukraińskiej władze wojskowe oraz cywilne na Białorusi otrzymały polecenie, by żołnierzy rozmieścić w obiektach wojskowych, a także w „magazynach, hangarach i innych nieużywanych obiektach rolniczych”.

HUR potwierdził również informacje, które były wcześniej nieoficjalnie publikowane w białoruskich mediach niezależnych, że organy ścigania Białorusi otrzymały instrukcje, by „sprzyjać mobilizacji obywateli rosyjskich, którzy niedawno wjechali na terytorium tego kraju”. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #Ukraina #wojna #Białoruś

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo