Robert Lewandowski nie wystąpi z tęczową opaską promującą LGBT podczas mundialu w Katarze

Dużo zamieszania przy okazji zbliżających się piłkarskich mistrzostw świata w Katarze wywołuje kwestia barw kapitańskich opasek. Cześć drużyn zapowiedziała, że w ramach akcji "One Love" wykorzysta tęczowe barwy kojarzone ze społecznością LGBT. Portal "WP Sportowe Fakty" informuje, że do tego pomysłu nie zamierza dołączyć reprezentacja Polski, której kapitanem jest Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski podczas piłkarskich mistrzostw świata wystąpi w tradycyjnej opasce kapitana
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Piłkarski mundial w Katarze po raz kolejny - podobnie jak ostatnie Euro - może mieć (przynajmniej w części) tęczowe barwy kojarzone ze społecznością LGBT. Przedstawiciele ośmiu europejskich drużyn zapowiedzieli, że ich kapitanowie podczas mistrzostw świata będą nosić kolorowe opaski promujące akcje "One Love". W tym gronie znajdują się Anglia, Belgia, Walia, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Dania oraz Francja. Ten pomysł zatwierdzić musi jeszcze FIFA, ale wspominając chociażby tęczowy samochodzik, który dostarczał piłkę arbitrowi głównemu podczas europejskiego czempionatu, wydaje się to wielce prawdopodobne.

Tęczowe barwy coraz częściej pojawiają się na boiskach

Do akcji "One Love" nie planuje dołączyć piłkarska reprezentacja Polski. Do niedawna wydawało się, że kapitan Biało-czerwonych, Robert Lewandowski - w geście solidarności z Ukrainą zaatakowaną zbrojnie przez Rosję na mundialu wystąpi z opaską w niebiesko-żółtych barwach. Taką opaskę przekazała Lewandowskiemu niedawno legenda Dynama Kijów - Andrij Szewczenko.

Czuję się osobą, która wspiera i stara się pomagać Ukrainie. Po raz pierwszy założyłem opaskę z flagą Ukrainy dzień po inwazji na ten kraj, w meczu ligowym poprzedniego klubu. Wiedziałem, że będę kapitanem, wpadłem na pomysł, by samodzielnie wykonać taką opaskę, nie miałem za wielkich możliwości. Sam ją lepiłem i szyłem, by trzymała się na ramieniu. To był spontaniczny gest, ale czułem że bardzo potrzebny

- mówił wówczas Lewandowski.

Biało-czerwoni postąpią zgodnie z tradycją

Piotr Koźmiński z portalu "WP Sportowe Fakty" ustalił jednak, że kapitan Biało-czerwonych nie będzie występował w Katarze z przekazaną przez Szewczenkę opaską. Być może zostanie wykorzystana ona w inny sposób, by podkreślić wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. Lewandowski natomiast ma grać z tradycyjną opaską kapitańską dostarczaną na wielkich turniejach zwyczajowo przez FIFA. Ostatnio władze światowej piłki promowały przy tej okazji hasło "Respect" związane z akcją przeciwko rasizmowi na stadionach.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #LGBT #Katar 2022

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo