Sejm wznowił obrady. Głosowania - po południu

Dziś po godzinie 9 Sejm wznowił obrady. Po południu odbędą się głosowania, w tym nad projektem ustawy, która przewiduje przedłużenie kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego do dnia 30 kwietnia 2024 r.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Dziś posłowie zajmą się też projektem uchwały w sprawie podjęcia działań zmierzających do zaprzestania wydawania wiz dla Rosjan.

W porządku obrad jest także debata nad projektem uchwały dotyczącym upamiętnienia setnej rocznicy utworzenia w Wolnym Mieście Gdańsku Klubu Sportowego Gedania, nad poselskim projektem uchwały w sprawie uczczenia Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury w 90. rocznicę zwycięstwa w zawodach lotniczych Challange i w 90. rocznicę śmierci.

Sejm wysłucha informacji bieżącej w sprawie konsekwencji podwyżki cen energii elektrycznej, gazu i węgla dla osób prywatnych, samorządów, przedsiębiorców oraz szkół, placówek kultury i ochrony zdrowia, złożonej przez Klub Parlamentarny KO do Prezesa Rady Ministrów.

Odbędą się również głosowania, m.in. nad projektem ustawy przewidującym przedłużenie kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego do dnia 30 kwietnia 2024 r., nad projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, zakładającą zamrożenie cen prądu. Posłowie zdecydują też o losach wniosku o uchylenie immunitetu posłów Grzegorza Brauna (Konfederacja) i Borysa Budki (KO). Niewykluczone jest także głosowanie nad projektem ustawy, która znosi tzw. obligo giełdowe w sprzedaży energii elektrycznej. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Sejm #Polska #obrady

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo