W czwartek rozpogodzenia niemal w całym kraju

W czwartek w porównaniu ze środą większy obszar kraju zostanie objęty rozpogodzeniami. Najmniej opadów powinno być na całym południowym zachodzie aż po Wielkopolskę i Kujawy. Prognozę przekazała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. W nocy możliwe są mgły w całym kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Peggychoucair

Jak poinformowała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek w porównaniu ze środą rozpogodzeniami zostanie już objęty większy obszar kraju.

"Najmniej opadów i najładniej powinno być na całym południowym zachodzie aż po Wielkopolskę i Kujawy. Na pozostałym obszarze – nad morzem, na wschodzie i w Małopolsce - zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, ale z opadami deszczu"

– powiedziała Dąbrowska.

Zaznaczyła, że przelotne opady spodziewane są głównie na północy, a ciągły deszcz na południowym wschodzie. Tam w ciągu 12 godzin może spaść od 10 do 20 mm deszczu.

W czwartek najzimniej będzie w rejonach podgórskich Karpat. Tam ok. 10 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju temperatura ma być zbliżona i wynieść ok. 14-15 stopni. Przy czym, jak podała synoptyk IMGW, 15 stopni mogą pokazać termometry zarówno na Mazowszu, jak i na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, czy w Wielkopolsce.

Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, słaby, umiarkowany tylko na Wybrzeżu.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże oraz przelotne i ciągłe opady deszczu spodziewane są na Wybrzeżu i na południu kraju. Najwięcej rozpogodzeń przy małym i umiarkowanym zachmurzeniu zapowiada się w pasie od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Kujawy, Mazury i Suwalszczyznę.

Grażyna Dąbrowska zaznaczyła, że nocne sumy opadów, tam gdzie one są prognozowane, będą bardzo małe, do 7 mm na krańcach południowo-wschodnich. W górach należy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem i śniegu - dodała.

"Na całym obszarze kraju mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 m, z tym, że ich pojawienie się najbardziej prawdopodobne jest dla północnej i północno-wschodniej części Polski"

– powiedziała synoptyk IMGW.

W nocy - mgły

Najchłodniejsza noc zapowiada się na północnym wschodzie z temperaturą od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Na południowym wschodzie i na Wybrzeżu ma być ok. 9 stopni. W rejonie Półwyspu Helskiego temperatura może wynieść 10 stopni. Na przeważającym obszarze kraju powinno być 5-7 stopni.

Wiatr będzie słaby z kierunków południowych.

A w weekend - jesienna aura

W weekend niestety nadal ma dominować pogoda jesienna z chmurami i z przelotnymi opadami deszczu. Jeśli sprawdzi się prognoza, pogoda powinna się polepszyć w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo