Dziś odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

Dziś odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Tematem ma być bieżąca sytuacja polityczna, plany legislacyjne do końca roku i spory w rządzie.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki we wtorek poinformował, że po zakończeniu obecnego posiedzenia Sejmu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu, którym kieruje.

"Będziemy omawiać wszystkie bieżące zdarzenia. Będziemy rozmawiać także o tematach, które państwo jakoś sugerują korzystając z różnych przecieków o sporach wewnątrz rządu, więc one muszą zostać ostatecznie rozwiązane i zakończone"

- mówił dziennikarzom.

"Myślę, że będzie to bardzo krótkie, techniczne spotkanie bardziej nastawione na to, aby powiedzieć co w najbliższym czasie będziemy realizować, jakie projekty ustaw, co jest przygotowane do końca roku"

- mówiła Polskiej Agencji Prasowej wicerzecznik PiS Urszula Rusecka.

Zwróciła uwagę, że kluby wyjazdowe są "regułą każdego ugrupowania", a najlepszym momentem na ich organizację jest czas po zakończonym posiedzeniu Sejmu, kiedy w jednym miejscu spotykają się wszyscy parlamentarzyści. "Możemy spotkać się, omówić bieżącą sytuację, na pewno będzie jakieś słowo naszych władz, naszego prezesa" - dodała.

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej podczas spotkania klubu głos zabrać ma m.in. lider ugrupowania Jarosław Kaczyński, który ma przedstawić plany partii na najbliższy czas.

Ostatnie wyjazdowe posiedzenie klubu PiS odbyło się w połowie maja tego roku. Lider PiS wzywał wówczas parlamentarzystów ugrupowania do mobilizacji i ogłosił, że działacze mają ruszyć w teren z ofensywą.

W ostatnim czasie część mediów podawała, że wewnątrz rządu toczy się spór pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i szefem MAP Jackiem Sasinem. Media informowały też, że w niedługim czasie może dojść do zmian w rządzie, łącznie z ewentualną wymianą premiera. Przedstawiciele rządu nie potwierdzają tych informacji. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo