Macierewicz o wpisie Sikorskiego w sprawie Nord Stream: Zupełne szaleństwo, zdrada stanu oczywista

"To jest wyraz szaleństwa po prostu" - tak tweet Radosława Sikorskiego dotyczący uszkodzenia Nord Stream 2 skomentował w Telewizji Republika wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. W jego ocenie, doszło do oczywistej zdrady stanu.

Konrad Falęcki/Gazeta Polska

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu. Wszystkie tropy wskazują na to, że doszło do aktu sabotażu ze strony Rosji, której najbardziej zależało na zniszczeniu Nord Stream. 

Ale polityk Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku i napisał: "Thank you, USA". Szybko podchwyciła to rosyjska propaganda. Sikorskiego cytowane były przez propagandystów Putina. 

W ocenie wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza, który gościł w programie "W Punkt" w Telewizji Republika, "to pokazuje skalę skrajnej nieodpowiedzialności, działania antyamerykańskiego, skrajnie prorosyjskiego, gotowości wykorzystania agresji rosyjskiej". 

Pytany o postawę Sikorskiego, Macierewicz odpowiedział: - To jest wyraz szaleństwa po prostu

- W sytuacjach skrajnych dla Rosji, gdy potrzebują szczególnie wsparcia, pan Sikorski jest tą osobą, która jako pierwsza forsuje ich punkt widzenia. W sprawie Smoleńska zrobił to wysyłając swojego przedstawiciela do Telewizji Polskiej, który to pół godziny po tym dramacie oskarżał polskich pilotów, a teraz w sprawie, która dla bezpieczeństwa ma zasadnicze znaczenie, oskarżył USA. Zrobił dwie rzeczy: obronił Rosję i rzucił sugestię, że mamy rozważać, że to Stany Zjednoczone zrobiły

- podkreślił Antoni Macierewicz, kwitując:

Zupełne szaleństwo, zdrada stanu oczywista. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Antoni Macierewicz #Radosław Sikorski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo