Czwartek pogodny tylko na południowym zachodzie kraju

W czwartek najwięcej rozpogodzeń i najmniej opadów powinno być na całym południowym zachodzie aż po Wielkopolskę i Kujawy. Prognozę przekazała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Ciągły deszcz spodziewany jest na południowym wschodzie

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Peggychoucair

Jak poinformowała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek w porównaniu ze środą rozpogodzeniami zostanie już objęty większy obszar kraju.

"Najmniej opadów i najładniej powinno być na całym południowym zachodzie aż po Wielkopolskę i Kujawy. Na pozostałym obszarze – nad morzem, na wschodzie i w Małopolsce - zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, ale z opadami deszczu"

– powiedziała synoptyk.

Zaznaczyła, że przelotne opady spodziewane są głównie na północy, a ciągły deszcz na południowym wschodzie. Tam w ciągu 12 godzin może spaść od 10 do 20 mm deszczu.

Jutro najzimniej będzie w rejonach podgórskich Karpat. Tam ok. 10 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju temperatura ma być zbliżona i wynieść ok. 14-15 stopni. Przy czym, jak podała synoptyk IMGW, 15 stopni mogą pokazać termometry zarówno na Mazowszu, jak i na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, czy w Wielkopolsce.

Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, słaby, umiarkowany tylko na Wybrzeżu. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo