Trzaskowski broni Sikorskiego... "jak niepodległości". Znalazł kuriozalne wytłumaczenie [SONDA]

Szokujący wpis na Twitterze byłego szefa MSZ - Radosława Sikorskiego (KO) odbił się echem na całym świecie. Polityk podziękował Stanom Zjednoczonym, publikując zdjęcie wycieku gazu na powierzchni Bałtyku, zarzucając między słowami, że to właśnie Ameryka jest odpowiedzialna za tą sytuację. Dziś, jego polityczny powiernik Rafał Trzaskowski, w myśl doktryny Neumanna, próbował bronić kolegi, twierdząc, że... Sikorski faktycznie dziękował Amerykanom. "Przecież oni nas ostrzegali! Trzeba za to podziękować" - mówił zachowując pełną powagę prezydent Warszawy.

Nieudolna próba obrony kolegi...
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska//twitter.com/@radeksikorski

Na początku bieżącego tygodnia, myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych rozpoznał na Morzu Bałtyckim wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim. Raczej ciężko mówić w tej sytuacji o przypadku, z uwagi na to, że do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu NS2 na południowy wschód od Bornholmu, a także w dwóch miejscach w gazociągu NS1 na północny wschód od Bornholmu. 

Wczoraj wieczorem sprawę skomentował były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski (KO). 

"Thank you, USA."

- napisał na Twitterze, dodając do Twitta zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Morza Bałtyckiego.

Jego internetowy wpis odbił się szerokim echem. Nie tylko w Polsce... Jak się okazało, jego wypowiedź podłapał również... Kreml. 

Doktryna Neumanna zawsze i wszędzie!

Z tego też powodu Sikorski stał się obiektem krytyki zarówno polskich, jak i zagranicznych polityków. W myśl doktryny Neumanna, czego w każdej trudnej i kontrowersyjnej sytuacji używają politycy opozycji, tak i teraz partyjni koledzy Sikorskiego postanowili podjąć próbę jego obrony. 

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy powiedział dziś, że zamiarem Radosława Sikorskiego było nic innego jak... wyrażenie wdzięczności Stanom Zjednoczonym, które ostrzegały świat przez atakami na gazociągi Nord Stream. 

"Podziękowania Amerykanom na Twitterze, burza medialna... Rozumiem, że były to podziękowania Amerykanom za to, że ostrzegali nas wszystkich, że niestety infrastruktura może padać celem terrorystów. I rzeczywiście wszystkim tym, którzy nas ostrzegali trzeba podziękować"

- brzmiała desperacka próba obrony partyjnego kolegi.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie! 

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Rafał Trzaskowski #Radosław Sikorski #Stany Zjednoczone #opozycja #Platforma Obywatelska #gazociąg #Nord Stream

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo