Pijany uciekał przed policją. Wiózł 7-letnią córkę

36-latek po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości uciekał autem przed policją. Po zatrzymaniu okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu i wiózł 7-letnią córkę. Gdy przyjechała po nią matka, wyszło na jaw, że również jest poszukiwana.

policja.pl,

Kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, poinformowała w środę, że do zdarzenia doszło na terenie gminy Iwanowice k. Krakowa. Patrol drogówki namierzył tam opla, który przekroczył prędkość o 32 km/h. Na sygnał do zatrzymania się kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

Po ok. dwóch kilometrach pościgu kierowca zatrzymał się i oddał w ręce policjantów, którzy sprawdzili jego dane. Okazało się, że ten 36-letni mieszkaniec gminy Sułoszowa był poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za zmuszanie groźbą innej osoby do określonego zachowania. Miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna był pijany - miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a na tylnym siedzeniu przewoził 7-letnią córkę.

Na miejsce została wezwana 34-letnia matka dziecka, aby przejęła opiekę nad córką. Okazało się jednak, że kobieta również jest poszukiwana do odbycia ponad dwóch miesięcy więzienia.

"7-latka została więc przekazana pod opiekę dziadkowi. Jej rodzice z kolei zostali przez stróżów prawa zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbędą wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności"

- zaznaczyła Fil.

36-latek odpowie przed sądem także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia pojazdów, a także za narażenie na niebezpieczeństwo własnej córki. Za te przestępstwa dodatkowo grozi mu do pięciu lat więzienia.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo