Z OSTATNIEJ CHWILI

Inflacja CPI w listopadzie wyniosła rdr 17,4 proc., mdm 0,7 proc. - flash szacunek GUS.  W październiku: 17,9 proc. rdr • • •

Papież Franciszek wzywa Polaków: Zawierzajcie Maryi troski, zwłaszcza sprawę pokoju

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie zwrócił się do Polaków z apelem, by "zawierzać Maryi troski i potrzeby świata, zwłaszcza sprawę pokoju".

By Aleteia Image Department - Canonization 2014-The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48981290

W czasie porannego spotkania na placu Świętego Piotra papież zwracając się do Polaków pozdrowił delegację Centralnego Zarządu Służby Więziennej, funkcjonariuszy i kapelanów, którzy przybyli do Rzymu, by podziękować za ustanowienie świętego Pawła patronem służby więziennej.

"Za kilka dni rozpocznie się październik, miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Odmawiając tę modlitwę we wspólnotach i w rodzinach zawierzajcie Maryi wasze troski i potrzeby świata, zwłaszcza sprawę pokoju"

- zaapelował.

W katechezie Franciszek podkreślił, że modlitwa jest wyrazem "poufałości z Bogiem i zaufania".

Mówił wiernym, że nie można "odmawiać modlitwy jak papuga: bla, bla, bla".

"Kiedy odmawiam modlitwę, spotykam Pana Boga, staję się radosny, to jest piękne"

- tłumaczył. Dodał, że "smutek czy strach są znakami oddalenia" od Boga. "Modlić się nie oznacza wypowiadania słów, to znaczy otworzyć serce, zbliżyć się do Boga"

- wskazał.

Papież opowiedział: "Poznałem sędziwego brata-zakonnika, który był portierem w kolegium. Za każdym razem, gdy zbliżał się do kaplicy, patrzył na ołtarz i mówił: ciao".

Jak wyjaśnił Franciszek, modlitwa wyraża miłość i bliskość.

Tłumaczył także wiernym, że "życie nie zawsze jest logiczne; zawiera wiele aspektów, które nie dają się zamknąć w jednej kategorii myślenia". "Nie jesteśmy tylko rozumem, nie jesteśmy maszynami, nie wystarczy otrzymywać instrukcje, by je wykonywać" - zauważył.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo