Kreml nie będzie zadowolony. Meloni pisze do Zełenskiego: możesz liczyć na nasze lojalne wsparcie

W niedzielnych wyborach parlamentarnych we Włoszech zdecydowane zwycięstwo odniósł centroprawicowy blok (Bracia Włosi, Liga, Forza Italia, US Moderates), który uzyskał aż 43,8-procentowe poparcie. Wyborczego zwycięstwa pogratulował Giorgii Meloni prezydent Ukrainy. Ona natomiast w odpowiedzi, zapewniła go o pełnym poparciu Włoch dla sprawy ukraińskiej.

By Vox España - CPAC 2022 con Hermann Tertsch y Victor Gonzalez., CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116135996

Wiesz, że możesz liczyć na nasze lojalne wsparcie dla sprawy wolności narodu ukraińskiego. Pozostań silny i zachowaj niezachwianą wiarę!
- napisała Giorgia Meloni w odpowiedzi na gratulacje złożone przez Wołodymyra Zełenskiego po wyborczym zwycięstwie partii Bracia Włosi, kierowanej przez Meloni. 

Biorąc pod uwagę stanowisko włoskich polityków na przestrzeni ostatnich lat, deklaracja Meloni zapowiada radykalną zmianę w stosunku do polityki zagranicznej i relacji z Rosją.

Zmiana politycznego kursu we Włoszech

Giorgia Meloni już wcześniej dała się poznać jako wyrazista kandydatka w wyborach. Podczas jednego z wieców szefowa partii Bracia Włosi podkreślała, że "jest kobietą, Włoszką, matką oraz chrześcijanką". W ten sposób Giorgia Meloni odniosła się m.in. do działań, które doprowadziły do usunięcia z dokumentów na dowodach osobistych (dla dzieci poniżej 14 roku życia) rubryki ojciec/matka i zastąpienia ją oznaczeniem rodzic 1 i rodzic 2.
[polecam: https://niezalezna.pl/458825-jestem-kobieta-jestem-matka-jestem-chrzescijanka]

Triumf centroprawicy we Włoszech, którą do zwycięstwa poprowadziła liderka Braci Włochów Giorgia Meloni, jest jedną z oznak wychylenia się wahadła politycznego w prawą stronę w Europie. - Większa część społeczeństw nie akceptuje tak radykalnych i ekstremalnych zmian proponowanych przez stronę lewicowo-liberalną
- mówił portalowi Niezalezna.pl, po ogłoszeniu wyników wyborów we Włoszech były minister spraw zagranicznych, europoseł PiS, Witold Waszczykowski. 
[polecam: https://niezalezna.pl/458879-europa-probuje-powrocic-do-normalnosci-waszczykowski-dla-niezalezna-pl-o-triumfie-giorgii-meloni]

 

 Źródło: Niezalezna.pl

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo