Stało się! Wpis Sikorskiego do oskarżenia USA o terroryzm wykorzystała rzeczniczka Ławrowa

„Dziękujemy Wam, USA” - napisał europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski na Twitterze, dołączając zdjęcie miejsca wycieku gazu z Nord Stream. Tym sposobem polityk zasugerował, że za zamachem na gazociąg stoją Amerykanie. Słowa byłego szefa polskiej dyplomacji wykorzystuje już rosyjska propaganda. Właśnie oficjalnie skomentowała je rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej. „Czy to oficjalne oświadczenie, że jest to atak terrorystyczny?” – pyta, udostępniając wpis Sikorskiego.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, cytując wpis Sikorskiego, przypomniała, że jest to były szef polskiej dyplomacji

Były minister spraw zagranicznych RP, obecnie europoseł Radosław Sikorski podziękował USA za dzisiejszy incydent, do którego doszło w gazociągu Nord Stream 2. Czy to oficjalne oświadczenie, że jest to atak terrorystyczny?

- czytamy w oficjalnym komunikacie rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych na Twitterze.

Wcześniej byłemu szefowi polskiej dyplomacji z rządu Tuska za wskazanie „winnych” podziękował… pierwszy zastępca przedstawiciela Rosji przy ONZ Dmitrij Polianskij. Obaj doskonale się znają. Polianskij był zastępcą ambasadora Rosji w Warszawie, gdy Sikorski był szefem polskiego MSZ.


 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo