Żaryn: Sikorski uwiarygadnia kłamstwa Rosji. „To zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski”

Od rana w mediach trwa burza nt. zniszczenia eksplozji Nord Stream i Nord Stream 2. Rosyjska propaganda za zniszczenie gazociągów obwinia m.in. Polskę i USA. Zdaniem pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisława Żaryna, wpis Radosława Sikorskiego uwiarygadnia te kłamstwa i jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski.

Radosław Sikorski
fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

"Thank you, USA" - napisał na Twitterze były szef polskiego MSZ, a obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej i, co warto podkreślić, przewodniczący delegacji do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Tymi słowami opatrzył on zdjęcie przedstawiające zniszczenie jednego z rosyjskich gazociągów.

Wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik prawie natychmiast zwrócił uwagę, że wpis Sikorskiego zostanie wykorzystany przez rosyjskie media. Niewiele trzeba było na to czekać, bowiem już na Telegrami pojawiają się wpisy cytujące polityka z Polski. Więcej w tekście poniżej:

Do sprawy odniósł się również pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn. Polityk aktywnie analizujący rosyjską dezinformację stwierdził wprost: te działania to zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski.

"Uwiarygodnianie rosyjskich kłamstw w takiej chwili szkodzi bezpieczeństwu Polski. Skrajna nieodpowiedzialność"

- ocenił Żaryn.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#eksplozje nord stream #Stanisław Żaryn #Radosław Sikorski

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo