Trzaskowski chce zgarnąć środki z KPO? Ma z Timmermansem „ambitny plan”. Przyznaje: potrzebujemy konkretnych pieniędzy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał na Twitterze, że wspólnie z Fransem Timmermansem mają "ambitny plan" dotyczący strategii energetycznej stolicy Polski. Na jego realizację - jak przekazał - "potrzebujemy konkretnych pieniędzy, choćby z KPO".

Twitter/Rafał Trzaskowski

Do spotkania pomiędzy wiceszefem Platformy Obywatelskiej, a wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej ds. europejskiego zielonego ładu doszło podczas drugiego dnia Szczytu Miast w Pradze. Uczestnicy spotkania mieli przekonywać Timmermansa, że do przekazywania środków Unii Europejskiej nie rządom, a samorządom. Jak stwierdził na Twitterze prezydent Warszawy, miałoby to przyspieszyć transformację energetyczną.

Jednak, to nie tylko słowa. Zebrani podpisali wspólnie deklarację "w sprawie zaangażowania miast w transformację i konieczności wsparcia naszych starań przez instytucje unijne". 

Prezydent Warszawy w ostatnim z serii wpisów napisał, że ma "ambitny plan" z unijnym politykiem, dotyczący transformacji energetycznej Polski. Jak stwierdził, pomimo tego, że Polska budżetu państwa płaci miliony w ramach Krajowego Planu Odbudowy, to pieniądze w ramach funduszu mogłyby trafić do "Polek i Polaków", gdy wpłyną na konta samorządów. 

"Mamy ambitny plan działania, na którego realizację potrzebujemy konkretnych pieniędzy, choćby z KPO. Rządzący ich nie chcą? To niech choć część tych środków trafi do Polek i Polaków za pośrednictwem samorządu".

- napisał Trzaskowski.

 

 

 

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

#Witold Waszczykowski

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo