Armia Putina jedzie na Białoruś. Trwają przygotowania do przyjęcia uzbrojenia

Na Białorusi trwają prace nad sprawdzeniem infrastruktury kolejowej, co może wskazywać na przygotowania do przyjęcia pociągów wojskowych z Federacji Rosyjskiej. O zacieśnieniu współpracy na wielu płaszczyznach mówił Władimir Putin podczas spotkania z Alaksandrem Łukaszenką, do którego doszło w poniedziałek w Soczi.

zdj. ilustracyjne / Twitter

Informację na temat sprawdzenia infrastruktury kolejowej na Białorusi podał m.in. tamtejszy portal śledczy „Bielaruski Gajun”.

Sprawdzanie są miejsca załadunku na stacjach kolejowych, remontowane są platformy załadunkowe i rozładunkowe, przygotowywane są podjazdy samochodowe do miejsc załadunkowych i rozładunkowych na stacjach, naprawiane są lokomotywy manewrowe na stacjach kolejowych, trwa opracowywanie harmonogramów przemieszczania się eszelonów wojskowych po białoruskich liniach kolejowych (po przedstawieniu planu wojskowych przewozów kolejowych) 

– wskazano. 

Pojawiła się informacja, że do ruchu pociągów będą wykorzystywane następujące kolejowe przejścia graniczne: Krasnoje (Moskiewski odcinek Rosyjskich Linii Kolejowych), Osinowka (Miński odcinek Białoruskich Linii Kolejowych), Złynka (Moskiewski odcinek Rosyjskich Linii Kolejowych), Zakopytie (Homelski odcinek Białoruskich Linii Kolejowych), Zawiereżie (Oktjabrski odcinek Rosyjskich Linii Kolejowych  – Jezierzyszcze (Witebski odcinek Białoruskich Linii Kolejowych)

– doprecyzowano na portal śledczym „Bielaruski Gajun”. Informację przetłumaczył i zamieścił na swoich łamach portal Kresy24.pl.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Kresy24.pl,

#Białoruś #reżim #Rosja #wojna #wojsko #transport #Łukaszenka #Putin

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo