Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł aktor Jan Nowicki - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej • • • Mityngi lekkoatletycznej Diamentowej Ligi przez pięć lat będą się odbywały na Stadionie Śląskim w Chorzowie • • •

Kreml wskazał „winnych” wycieków gazu. Żaryn ostro: Działania Rosji to terroryzm informacyjny

Rosja Po informacjach o eksplozjach w pobliżu gazociągów Nord Stream 1 i 2 winą za wycieki gazu obarcza Ukrainę, Polskę, USA i cały Zachód. Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn nie ma najmniejszych wątpliwości, że bezpodstawne insynuacje kremlowskiej propagandy wymierzone m.in. w Polskę to kolejna odsłona prowadzonej od dłuższego czasu operacji dezinformacyjnej. „To akt terroryzmu informacyjnego” – przyznaje Żaryn.

Zdjęcie autorstwa Sebastiaan Stam z Pexels

Strona duńska i szwedzka informują o eksplozjach w pobliżu gazociągów NS1 i NS2.

W tej sprawie już uaktywniła się propaganda Rosji, która winą za wycieki gazu obarcza Ukrainę, Polskę, USA i cały Zachód. Bezpodstawne insynuacje w takiej chwili to akt terroryzmu informacyjnego.
- stwierdził Żaryn.

Żaryn odniósł się do wpisów polskiego MSZ, które na Twitterze poinformowało, że minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozmawiał we wtorek telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Danii Jeppem Kofodem.

Tematem rozmowy „były eksplozje odnotowane na Morzu Bałtyckim w pobliżu gazociągu Nord Stream” - zaznaczyło MSZ we wpisie.

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo