Władze Litwy zapowiadają zerwanie wszelkich umów z Białorusią

Podczas swojego wystąpienia w Radzie Obrony Państwa, litewska minister spraw wewnętrznych Agnė Bilotaitė zapowiedziała zerwanie wszystkich obowiązujących umów z Białorusią w obszarze zarządzania resortem spraw wewnętrznych. Powodem jest nie tylko białoruskie wsparcie dla Rosji, ale także dalsze eskalowanie kryzysu migracyjnego przez reżim Łukaszenki.

Białoruski reżim nie przestaje wykorzystywać imigrantów jako instrumentu nacisku politycznego. Z kolei białoruscy urzędnicy przyczyniają się do nielegalnego procederu migracji i niszczenia przez imigrantów umocnień na granicy – powiedziała litewska polityk. 

Ponieważ Białoruś łamie zasady prawa międzynarodowego i nie przestrzega umów dwustronnych, tracą one znaczenie i proponujemy ich rozwiązanie

– wskazała Agnė Bilotaitė. 

Według litewskiej polityk, biorąc pod uwagę fakt, że zagrożenia geopolityczne w regionie nie maleją, a Białoruś jako sojusznik Rosji kontynuuje zorganizowaną agresję hybrydową przeciwko Litwie na granicy, dwustronne umowy międzynarodowe z Białorusią tracą na znaczeniu. 

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Litwa #Wilno #Białoruś #reżim #umowa #porozumienie #wojna #terroryzm #Łukaszenka

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo