Niemieccy kibice uzbrojeni w maczety zaatakowali Anglików przed meczem na Wembley

Przed poniedziałkowym meczem piłkarskiej Ligii Narodów między Anglią a Niemcami w okolicach stadionu Wembley doszło do starcia między kibicami obu drużyn. Pseudokibice z Niemiec zaatakowali gości londyńskiego pubu uzbrojeni w maczety. Trzy osoby zostały poważnie ranne.

fot. screen/Twitter

W poniedziałkowy wieczór w jednym z pubów w pobliżu Wembley grupa około 100 mężczyzn zaatakowała angielskich kibiców. Kilka osób zostało rannych, z czego trzy poważnie. Napastnicy byli zamaskowani, lecz z ustaleń policji wynika, że mogła to być zorganizowana grupa niemieckich pseudokibiców.

Niemiecka hołota w akcji

Niektórzy z zamaskowanych mężczyzn nosili angielskie czapki i szaliki, jednak uważa się, że mogli być niemieckimi fanami. Grupa weszła do ogródka piwnego pubu, po czym zaczęła atakować kibiców znajdujących się w ich zasięgu. Wykazywali się szczególną agresją - doszło do rękoczynów oraz rzucano pachołkami drogowymi

- napisano w policyjnym oświadczeniu.

Wraz z przyjazdem funkcjonariuszy na miejsce, napastnicy rzucili się do ucieczki. Cztery osoby zostały aresztowane. Wszczęto śledztwo w sprawie pozostałych sprawców. Policja poinformowała, że stan najbardziej poszkodowanych ofiar bójki nie zagraża ich życiu.

Spotkanie między Anglią a Niemcami oglądało około 90 tys. kibiców na stadionie. Zakończone wynikiem 3:3 wywołało wiele emocji. Anglicy przegrywali 0:2 po fatalnym błędzie Harry'ego Maguire'a, który zakończył się rzutem karnym na korzyść Niemiec, oraz idealnym trafieniu Kaia Havertza. Przełamanie nastąpiło dopiero w 71. minucie, kiedy bramkę zdobył Luke Shaw. Po kolejnych 11 minutach gospodarze prowadzili 3:2 po golach Mansona Mounta (75) oraz Harry'ego Kane'a (83-karny). Ostatecznie jednak Niemcy doprowadzili do remisu w 87. minucie, kiedy to Havertz zapisał drugie trafnie na koncie.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

##ENGGER #Liga Narodów #Niemcy #pseudokibice

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo