Najnowszy numer „GP”: Plan zjednoczonej opozycji - rozbroić Polskę

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 28 września 2022 r. szczególnie polecamy tekst Piotra Lisiewicza, w którym demaskuje on plany opozycji dotyczące międzynarodowych kontraktów na zakup uzbrojenia. Będzie też analiza Piotra Grochmalskiego o przekroczeniu przez Putina punktu krytycznego oraz wywiad z politologiem prof. Przemysławem Żurawskim vel. Grajewskim. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Himarsy to nieszczęście, artylerii za dużo, umowy zakupowe zerwiemy! Opozycja wysypała się co do swoich planów

– Te himarsy, które moim zdaniem doprowadzą do nieszczęścia. No co to znaczy, że chcemy kupić 500?! – złościł się Janusz Zemke, główny specjalista Lewicy od obronności. Zdaniem Mirosława Różańskiego, eksperta Polski 2050, gdy opozycja przejmie władzę, musi podjąć „krok, który będzie wymagał pewnej odwagi”, czyli zerwać niektóre umowy międzynarodowe na zakup uzbrojenia. Ich zrywanie zasugerował także Tomasz Siemoniak z PO, ubolewając, że to może się nie wszystkim spodobać: „Pierwszy skreślony program, no to się zostaje agentem”. Opozycja zamierza zabrać się też za Ustawę o obronie ojczyzny, którą wcześniej poparła. Czy takie „wysypanie się”, gdy chodzi plany rozbrojenia Polski, może kosztować opozycję wyborczą przegraną?
- pisze w czołówkowym tekście z najnowszego wydania „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz.

Ponadto w numerze:

  • Gra o głowę Putina

Putin wiele razy kazał sobie pokazywać ujęcia przedstawiające śmierć Mu’ammara al-Kaddafiego, który został zabity 20 października 2011 roku. Sposób, w jaki zginął dyktator Libii, wywołał w nim głęboki szok. Miał obsesję na tym punkcie. W Samarkandzie zrozumiał, że przekroczył punkt krytyczny. Gra toczy się już o jego głowę.
- więcej na ten temat w analizie Piotra Grochmalskiego

  • Przedwyborcza akcja czerwonej wojskówki. Wsparcie dla totalnej opozycji?

Organizację scalającą „wszystkie środowiska wojskowe”, która walczyłaby z ustawą dezubekizacyjną, „odkłamałaby” stan wojenny i stworzyła „lobbing ustawodawczy” w parlamencie, chcą jeszcze przed najbliższymi wyborami powołać wojskowi wywodzący się z komunistycznej armii i PRL-owskich służb specjalnych.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Złamać rosyjską zdolność do ekspansji – rozmowa z prof. Żurawskim vel Grajewskim

Głównym celem Władimira Putina jest utrzymanie się u władzy, ale podjął on ryzyko, postawił stabilność polityczną pod znakiem zapytania. Ta stabilność nie zostanie zburzona natychmiast, ale widać procesy podobne do tych, które były widoczne również w czasie I wojny światowej, oczywiście na mniejszą skalę. Wtedy w pierwszych latach wojny Rosja utraciła sporą część żołnierzy zawodowych i mobilizowano rezerwistów, co utrzymywało liczebność armii, ale słabły struktury państwa. To doprowadziło do załamania i rewolucji. Ten proces właśnie się rozpoczął. 
- mówi prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Rozmawia Hubert Kowalski. Rozmawia Hubert Kowalski

  • Poradnik: Jak odciągnąć dziecko od smartfona?

Nie ma chyba rodziców nastoletnich dzieci, którzy nie muszą mierzyć się z problemem korzystania własnych dzieci ze smartfonów. Eksperci biją na alarm, że coraz więcej najmłodszych jest uzależnionych od komórek, a problem będzie narastał, bo już dzieci korzystają z technologicznych nowinek. Równie ważne, jak ustalenie racjonalnych zasad korzystania z urządzeń mobilnych, jest więc zaproponowanie dziecku atrakcyjnej, wartościowej alternatywy spędzania czasu w realu.
- więcej porad w tekście Leszka Galarowicza.

  • Sfinalizowanie drugiego rozbioru Polski

30 września 1772 roku sejm ratyfikował akt I rozbioru Polski. Ponad dwie dekady później, we wrześniu roku 1793, doszło w Grodnie do zatwierdzenia II rozbioru. Jednym z głównych rozgrywających tej sprawy był ambasador rosyjski w Rzeczypospolitej, Niemiec, Jakob Sievers. 
- czytamy w tekście Tomasza Łysiaka

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo