Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier Morawiecki w Kijowie: wzywamy cały wolny świat, by wspierał Ukrainę • • • Piotr Żyła trzeci w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek • • •

Korwin-Mikke sugeruje, że rozruchy w Iranie przygotowała... CIA. Powołuje się na eksperta Russia Today

Wczoraj Grzegorz Braun przekonywał w Niemczech, że "jeżeli nie wrócimy do normalnego życia z Rosją, to niedługo nie będzie żadnego życia", dziś Janusz Korwin-Mikke na Twitterze powołuje się na... prorosyjskiego eksperta porównującego Ukrainę do ISIS. Tym razem podsycane są nastroje antyamerykańskie.

Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Mężczyźni w Iranie są karani chłostą za nie noszenie brody; czy feministki nadal chcą równych praw? A poważnie: p,prof.Seyed Mahomet Marandi dokładnie wyjaśnia, jak CIA od 3 lat szykowała rozruchy w Iranie - napisał Korwin-Mikke, sugerując, że to... właśnie amerykańska agencja rządowa odpowiada za rozruchy w Iranie.

Okazało się, że polityk Konfederacji powołał się na... eksperta Russia Today, propagandowej telewizji zbrodniarza z Kremla. Jego poglądy są wręcz wprost prorosyjskie. Marandi chętnie wypowiada się w rosyjskich tubach, próbując zakłamywać rzeczywistość dotyczącą brutalności putinowskich wojsk na Ukrainie. 

Ten sam "ekspert" po zbrodni w Buczy sugerował, że dokonali tego... "naziści z Azowa". Z kolei Ukrainę porównywał do Państwa Islamskiego. 

Powoływanie się na prororyjskiego "eksperta" w przypadku polityków Konfederacji wcale nie dziwi. - Jeżeli nie wrócimy do normalnego życia z Rosją, to niedługo nie będzie żadnego życia - przekonywał w Bundestagu inny poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Polityk udał się do Berlina na międzynarodowe spotkanie, którego przekaz, choć absurdalny, to jest jasny - znieść sankcje wobec Kremla.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#konfederacja #Janusz Korwin-Mikke

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo