28-latek uciekał przed policją, bo miał zakaz prowadzenia pojazdów

Przed północą patrol wołowskiej „drogówki” zauważył pojazd, którego kierujący na widok radiowozu dynamicznie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli, jednak pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie reagował na wydawane polecenia zatrzymania się i kontynuował jazdę.

policja.pl

Prowadzony pościg za pojazdem zakończył się dopiero w momencie uszkodzenia przez kierującego przedniego koła pojazdu. Mężczyzna jednak nie poddał się, wybiegł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Determinacja policjantów pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny po kilkusetmetrowym pościgu pieszym.

Jak się okazało, kierujący pojazdem 28-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, posiadał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Uszkodzony samochód trafił na policyjny parking, a mężczyźnie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie auta pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozić może kara 5 lat pozbawienia wolności. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo