Sekretarz generalny PiS: Sezon zimowy będzie testem dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy

"Mam nadzieję, że nikt nie doświadczy w sezonie zimowym tego, że będzie musiał być w nieogrzewanym pomieszczeniu lub pracować w nieogrzewanym miejscu pracy" - powiedział w programie "W Punkt" w Telewizji Republika sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Przyznał, że zima będzie testem dla jego obozu politycznego.

Krzysztof Sobolewski
fot. Konrad Falęcki

W programie "W Punkt" w Telewizji Republika poruszono kwestię aktualnej sytuacji związanej z węglem. Sobolewski zaznaczył, że "problemy są, ale węgla nie zabraknie". 

-

- Mogę uspokoić, że jest i odpowiednia ilość węgla zakontraktowana, ale jest i w ostatnim czasie sprowadzana. Musimy eksportować węgiel za sprawą embargo na węgiel rosyjski, które wprowadziliśmy jako pierwsi w Europie. Tego węgla nie zabraknie. Węgiel będzie, tylko może być sytuacja, że jeśli nagle będzie zapotrzebowanie, to w danym momencie może dla kogoś zabraknąć, ale jest zakontraktowana taka ilość, jaka była zużywana do tej pory. Mam nadzieję, że nikt nie doświadczy w sezonie zimowym tego, że będzie musiał być w nieogrzewanym pomieszczeniu lub pracować w nieogrzewanym miejscu pracy

- podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Redaktor Katarzyna Gójska zwróciła uwagę, że cena węgla "bije absolutne rekordy". - Można zadać sobie pytanie, czy mamy do czynienia ze zmową cenową. Czy państwo podejmie działania, żeby z tym walczyć? - padło pytanie. 

Sobolewski odpowiedział, że sprowadzany węgiel będzie w niższej cenie, a do tego dochodzi dodatek węglowy. - Podjęte zostały działania, odpowiednie instytucje, które są uprawnione do kontroli, zajmują się sprawdzaniem, czy w niektórych miejscach nie doszło do zmów cenowych czy spekulacji - podkreślił. 

Krzysztof Sobolewski zdaje sobie sprawę, jak ważne będą nadchodzące miesiące. 

- Nadchodzący sezon zimowy będzie testem dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ocena tego, jak ten test przeszliśmy, będzie pochodną późniejszych wniosków, tego jak dalej mamy funkcjonować. To dotyczy całego obozu Zjednoczonej Prawicy, tu nie skupiałbym się na premierze, rządzie, a na całym obozie. To dla nas duży test

- powiedział. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Krzysztof Sobolewski #Telewizja Republika

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo