Sousa porzucił kadrę Polski dla Flamengo. Ujawniono, dlaczego wyleciał z Brazylii

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa został w czerwcu zwolniony z funkcji trenera brazylijskiego zespołu Flamengo Rio de Janeiro z powodu konfliktu z zawodnikami - ujawniły brazylijskie media. To właśnie dla Flamengo Sousa porzucił reprezentację Polski.

Paulo Sousa
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Według brazylijskiego portalu “O Futebolero” prawdziwym powodem zwolnienia portugalskiego trenera z Flamengo nie były słabe wyniki zespołu, ale konflikt, w jaki Sousa popadł z piłkarzami z ekipy z Rio de Janeiro. Wśród skonfliktowanych z Sousą graczy Flamengo byli według portalu kluczowi gracze zespołu, m.in. reprezentanci Brazylii bramkarz Diego Alves, obrońcy Filipe Luis i David Luiz oraz napastnik Gabriel Barbosa.

Oficjalnym powodem zwolnienia Portugalczyka były słabe wyniki jego ekipy w pierwszoligowych rozgrywkach w Brazylii, tzw. Serie A, z którą Sousa w momencie odejścia plasował się na 14. miejscu w tabeli. Jego następca, Dorival Junior wyprowadził zespół na czwarte miejsce w klasyfikacji.

Sousa rozpoczął pracę we Flamengo w styczniu deklarując, że będzie walczył z tym klubem o najwyższe trofea zarówno w Brazylii. Do Rio de Janeiro przybył po niespodziewanej rezygnacji w grudniu 2021 r. z prowadzenia reprezentacji Polski szykującej się do baraży o mundial w Katarze. Ostatecznie biało-czerwoni wywalczyli awans na ten turniej pod wodzą Czesława Michniewicza.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Flamengo #Paulo Sousa

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo