Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier Mateusz Morawiecki przybył w sobotę do Kijowa. Złożył kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu • • • Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce: po pierwszej serii Żyła czwarty, Kubacki szósty. Prowadzi Lanišek • • • Premier Morawiecki w Kijowie: W tej wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik - albo Ukraina wygra albo przegra cała Europa • • •

Kwiaty w sypialni – sprawdź sposób na zdrowy sen

Rośliny doniczkowe od zawsze cieszyły się sporą popularnością w domach. Pięknie wyglądają, dodają życia i uroku. Pomieszczenie z kwiatami wygląda ciekawie, a te niektóre zielone rośliny produkują również tlen w nocy. Warto to wykorzystać i umieszczać w sypialni kwiaty oczyszczające powietrze dla dobrego snu.

Zdjęcie dodane przez Sanni Sahil/pexels

Dobroczynny wpływ kwiatów w domu

Miłośnicy kwiatów doniczkowych bardzo chętnie kupują je do domu z powodów estetycznych. Jednak przed zakupem warto wiedzieć jakie zielone rośliny nadają się do domu, które są trujące, a które dają nam tlen podczas snu. 

W jaki sposób kwiaty oczyszczają nam powietrze w domu i czy jest to konieczne? Oto kilka punktów, dla których warto posiadać kwiaty w domu.

W domu czeka na nas wiele toksyn, które otaczają nas z każdej strony. W niektórych dekoracjach, tekstyliach czy kosmetykach znajdziemy duże stężenie toksycznych substancji, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Osłabiona odporność, przewlekłe zmęczenie, brak chęci do działania to tylko niektóre objawy delikatnego zatrucia.

Związki, które zazwyczaj znajdują się w naszym domu to np. formaldehyd, benzen, toluen, amoniak oraz ksyleny. Niestety w żaden sposób nie możemy pozbyć się tych środków z naszego domu. Z pomocą przybywają kwiaty w domu, które mają za zadanie wchłaniać te związki oraz oczyszczać powietrze. 

Kolejnym punktem, który przemawia za kwiatami w domu to naturalny oczyszczacz powietrza. Kwiaty doniczkowe to najprawdopodobniej najtańszy sposób na czyste powietrze w domu. Kwiaty wchłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen w dzień, a niektóre rośliny również w nocy. 

Mało kto wie, ale kwiaty posiadają właściwości nawilżające, dlatego wspaniale sprawdzą się w tych sypialniach, gdzie powietrze jest zbyt suche.

Kupujemy kwiaty doniczkowe

Wybierając kwiaty do sypialni warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Należy przede wszystkim wybrać te odpowiednie, które pomogą, a nie zaszkodzą. 

Jeżeli posiadasz zwierzę w domu to przed zakupem należy dokładnie sprawdzić czy roślina doniczkowa nie ma właściwości trujących. Są kwiaty, które mają bardzo dobry wpływ na ludzi, jednak są trujące dla zwierząt. 

Niektóre piękne rośliny doniczkowe bardzo źle wpływają na jakość powietrza w domu. Przed zakupem sprawdzamy czy nie zaszkodzą domownikom. 

Posiadając kwiaty doniczkowe zawsze, ale to zawsze należy sprawdzać w jakich warunkach lubią one funkcjonować. Jedne kwiaty potrzebują dużo słońca, a inne cienia i wody. 

Jakie kwiaty sprawdzą się w sypialni?

Na rynku znajdziemy kilka bardzo popularnych zielonych roślin doniczkowych, które dodadzą uroku pomieszczeniom, a dodatkowo będą wchłaniać szkodliwe substancje. Warto jednak zainteresować się tylko niektórymi kwiatami, jeżeli mają one stać w sypiali naszej czy dziecka. 

Aloes zwyczajny

Skutecznie pochłania dwutlenek węgla, benzen oraz formaldehyd. Posiada właściwości nawilżające i lecznicze. Kwiat, który można spotkać w większości domów. 

Bluszcz pospolity

Wspaniale pochłania ksylenon, toluenon, czy formaldehyd. Kwiat, który potrzebuje wyłącznie gleby zasadowej i obfitego podlewania. Świetnie sprawdza się w ciemnych i zaciemnionych miejscach.

Rapis wyniosły

Bardzo dobrze oczyszcza powietrze z amoniaku, którego jest bardzo dużo w naszych domach. 

Paprocie

Skutecznie pochłaniają formaldehydy. Paprocie lubią wilgotne podłoże z tego też względu wymagają częstego podlewania. 

Dracena wonna

Piękny kwiat, który odpowiada za oczyszczanie powietrza. Kwiat ten dobrze odnajduje się w nieco zaciemnionym miejscu. Idealnie, gdy znajdzie się tam, gdzie jest rozproszone światło. 

Sansewieria 

Idealny kwiat dla tych, którzy nie posiadają „ręki do kwiatów”. Kwiat nie wymaga od nas zaangażowania. Filtruje powietrze z acetonu i dwutlenku węgla. Dobrze znosi suche powietrze i nie wymaga zbyt częstego podlewania. 

Palma bambusowa

Palma bambusowa jest idealna dla miłośników egzotycznych klimatów. Oczyszcza powietrze z trójchlorotylenu, ksylenu, toluenu i formaldehydu. Bardzo dobrze znosi wysoką temperaturę jednak lubi dość wilgotny klimat.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#kwiaty do sypilani #jakie kwiaty do sypialni

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo