„Żeby wziąć pigułkę dzień po, trzeba planować to dzień przed”. Z serii - politycy PO spotykają się z wyborcami

Pigułka "dzień po", legalna aborcja w Polsce. O tym między innymi dyskutowano podczas spotkania Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Wrocławia w ramach cyklu "Meet Up". Kuriozalnych wypowiedzi było co nie miara!

Zrzut ekranu (twitter.com/@obserwujesobie)

W miniony weekend we Wrocławiu politycy Platformy Obywatelskiej spotkali się z sympatykami ugrupowania w ramach cyklu "Meet Up: Nowa Generacja Platformy Obywatelskiej".

Jak na przedstawicieli opozycji przystało, jednym z kluczowych tematów poruszanych w trakcie tego typu spotkań jest aborcja i wszystko, co z nią związane. Został on "dogłębnie" omówiony podczas panelu, w którym udział brały wyłącznie kobiety-polityk. 

Zaczęło się od tego, jakoby w Polsce antykoncepcja była nielegalna i niedozwolona. 

"Dostępu do antykoncepcji powszechnej nie ma. Doszło do takich absurdów, żeby iść po tabletkę "dzień po", trzeba dzień przed o tym pomyśleć, znaleźć lekarza, który przyjmie i wypisze tą receptę. Ale my żyjemy teraz w państwie absurdu" 

- stwierdziła Monika Wielichowska posłanka PO.

Widocznie właśnie w taki sposób, siejąc nieprawdziwe informacje, politycy ugrupowania Donalda Tuska skrupulatnie wdrażają swój "program wyborczy". 

13-latka o aborcji

O tym, że Platforma na czele z Tuskiem skręciła jakiś czas temu "w lewą stronę" wie już całe polskie społeczeństwo. Senator Alicja Chybicka, która reprezentowała podczas Meet Up'u Koalicję Obywatelską, stwierdziła, że w wyrobieniu swojego zdania na temat legalnej aborcji w Polsce pomogła jej... nastoletnia wnuczka!

"Jeśli chodzi o aborcję to o tym, że kobieta musi o sobie decydować tak naprawdę na 100% przekonała mnie moja 13-letnia wnuczka, której w głowie się nie mieści, że ktoś mógłby o tym decydować"

- padło z ust polityk. 

Jeśli politycy PO tworząc swoje postulaty, opierają się w tak ważnych kwestiach na opinii dzieci, ciężko mówić tu o powadze i rozsądnych decyzjach... 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#opozycja #Platforma Obywatelska #Koalicja Obywatelska #Wrocław #Polska #spotkanie #Meet Up #Donald Tusk

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo