„Wolę więzienie niż śmierć na Ukrainie”. 25-latek strzelał do komendanta punktu poborowego na Syberii. WIDEO

Komendant punktu poborowego w Ust-Ilimsku w azjatyckiej części Rosji został czterokrotnie postrzelony podczas organizacji mobilizacji do wojska na wojnę z Ukrainą. Aleksandr Jelisejew został trafiony cztery razy z bliskiej odległości. Zamachowiec stwierdził, że woli trafić na lata do więzienia, niż zginąć na Ukrainie.

Kadr z nagrania
https://twitter.com/Andrew__Roth

Do sieci trafiło nagranie, na którym słychać ostatni z czterech strzałów, jakie 25-letni Rusłan Zinin oddał w kierunku dowódcy jednostki. "Jelisejew nie miał szans na przeżycie przy strzałach z takiej odległości "- donoszą media. "Przewodniczący komisji jest reanimowany. Znajduje się w bardzo ciężkim stanie, lekarze walczą o jego życie" - powiadomił z kolei gubernator Irkucka.

Oficer zebrał nas wszystkich i zaczął ślamazarnie wszystko wyjaśniać. Z szeregu wyszedł jakiś gość i powiedział, że nikt nigdzie nie jedzie. Potem oddał strzały do oficera

- powiedział jeden ze świadków zdarzenia portalowi Baikal People. Jak zacytowano w innych mediach, zatrzymany tłumaczył potem, że woli siedzieć lata w więzieniu, niż umrzeć na Ukrainie.

Ust-Ilimsk to 80-tysięczne miasto w obwodzie irkuckim w południowo-wschodniej części Syberii.

 

To nie osamotniony akt sprzeciwu - w niedzielę w obwodzie leningradzkim nieznani sprawcy podpalili (w jednym przypadku używając kanistra z benzyną, w drugim - koktajli Mołotowa) budynek w Kirowsku oraz budynek administracji Siaskielewo, w którym całkowicie spłonęło pomieszczenie wydziału opieki społecznej.

Dzień wcześniej przypadki podpaleń i prób zanotowano w Republice Mordowii położonej na południe od Moskwy w europejskiej części Rosji, a także w sąsiadującym z Polską obwodzie kaliningradzkim oraz w obwodzie nowogrodzkim, położonym na południe od Petersburga.

Pojawiły się także doniesienia o podpaleniu samochodu komendanta wojskowego w znajdującym się w Mordowii mieście Ruzajewka.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, Baikal People

 

#zabójstwo #Rosja #Ukraina #mobilizacja

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo