Profanacja sanktuarium, pamięci papieża i prezydentów RP

Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie zostało sprofanowane. Prezydent miasta wyznaczył nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawców.

sanktuarium-koszalin.pl
Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie zostało sprofanowane. Prezydent miasta wyznaczył nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawców.

U stóp Góry Chełmskiej na głazie upamiętniającym uczestników Powstania Listopadowego wandale wymalowali odwrócony krzyż. Podobne znaki pojawiły się na drodze krzyżowej, na drzewach i kamiennym różańcu. Nie oszczędzono też tablicy upamiętniających wizytę Jana Pawła II, a także tablic poświęconych pamięci tragicznie zmarłych prezydent RP: Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Kaczyńskiego. Czarnym sprayem namalowano symbole na elewacji świątyni i drzwiach.

- Widzimy tu jeden bardzo jasny znak, którym posługują się sataniści, a więc krzyż odwrócony do góry nogami. Jest wszędzie: na drzwiach, na kamieniach. Widzimy też napis w języku łacińskim: "A furore normannorum libera nos domine". Było to kiedyś zawołanie chrześcijan w Europie, modlitwa skierowana do Boga o ocalenie przed najazdami Wikingów, którzy byli wrodzy cywilizacji chrześcijańskiej. Tutaj jest to użyte pewnie w znaczeniu przewrotnym. Sprawcy są być może ludźmi, którzy identyfikują się z tymi, którzy chcieliby zniszczyć chrześcijaństwo. Wydaje się, że mamy tu też ślady pisma runicznego. Jest to jakieś pomieszanie wiary w starych bogów nordyckich ze współczesnym satanizmem - mówi ks. prof. Janusz Bujak, diecezjalny referent ds. sekt i nowych ruchów religijnych - informuje portal wiara.pl.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński postanowił wyznaczyć nagrodę za pomoc we wskazaniu sprawców w wysokości 2 tys. zł.

Dla osób, które chciałyby wesprzeć odnowienie świątyni podajemy numer konta:

Bank PKO S.A. II O. Koszalin 

Nr konta: 87 1240 3653 1111 0000 4189 8550

 

Źródło: niezalezna.pl,wiara.pl,gk24.pl

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo