Gronkiewicz-Waltz: wpuścić Rosjan do Polski, dezerterzy to odważni ludzie! Wąsik zadał jej proste pytanie

"Dezerterzy rosyjscy to odważni ludzie, walczą z Putinem, odmawiając udziału w jego wojnie" - napisała na Twitterze była wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz. Sekretarz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych Maciej Wąsik szybko sprowadził ją na ziemię.

Platforma Obywatelska RP from Polska, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

To nie pierwsza dziwna wypowiedź Gronkiewicz-Waltz w sprawie Rosjan.

W sierpniu 2022 r. była prezydent Warszawy napisała na Twitterze, że nie popiera zakazu wjazdu dla Rosjan na teren Unii Europejskiej. „Ja bym jeszcze dawała stypendia, tak jak nam dawał Zachód przed 1989” - dodała.

Teraz opowiedziała się za wpuszczaniem do Polski Rosjan, którzy uciekają przed poborem za granicę. "Dezerterzy rosyjscy to odważni ludzie, walczą z Putinem odmawiając udziału w jego wojnie" - stwierdziła.

Tyle że - jak słusznie zauważają Ukraińcy i wielu komentatorów - gros obecnych uciekinierów i protestujących w Rosji nie sprzeciwia się inwazji na Ukrainę, ale tzw. częściowej mobilizacji wprowadzonej przez Putina. Na zdjęciach pokazujących Rosjan, którzy próbują wydostać się ze swojego kraju, widać np. samochody, z których tuż przed dotarciem na granicę... odklejono literę "Z" - symbol poparcia dla morderczej wojny.

Jedną z takich fotografii - w odpowiedzi na wpis Gronkiewicz-Waltz - opublikował Maciej Wąsik. I zapytał byłą wiceprzewodniczącą PO, czy takiego "dezertera" z literą umieściłaby w jednym ośrodku z kobietami i dziećmi z Ukrainy.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo