Kaczyński: Premier Mateusz Morawiecki, z mojego punktu widzenia, dobrze wypełnia swoje obowiązki

- Premier Mateusz Morawiecki, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki – powiedział w Radiu Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński dopytywany o ewentualne zmiany w rządzie.

Twitter / Michał Dworczyk @michaldworczyk

Prezes PiS, który odwiedził Dolny Śląsk, w rozmowie z Radiem Wrocław został zapytany o plan na nadchodzące wybory i ewentualne zmiany w rządzie. "Oczywiście rozważamy różne warianty sytuacji. Przede wszystkim my musimy dotrzeć do społeczeństwa z tą prostą prawdą, że te 7 lat, mimo kryzysów, mimo bardzo trudnej sytuacji, były dla naszego kraju dobre i że odpowiedzią drugiej strony jest nazywanie białego czarnym" – stwierdził Kaczyński.

Dodał przy tym, że "są sprawy i my się do tego przyznajemy, które się nie udały jak np. Mieszkanie Plus". "Ale do tego wrócimy już w jakiejś innej formule. Będziemy starali się różne blokady, które są w Polsce, niekiedy bardzo mocne i to w bardzo ważnych sprawach, przełamać. Ale na to potrzebujemy nowej legitymacji społecznej w postaci wygrania wyborów i do tego będziemy dążyli. Cała reszta zależy od tego, czy dotrzemy do odpowiedniej liczby obywateli z tą prawdą, czy ten zalew kłamstwa jednak zwycięży" – mówił prezes PiS.

Kaczyński dopytywany, czy premier Mateusz Morawiecki będzie prowadził Prawo i Sprawiedliwość do zwycięstwa w wyborach, powiedział, że w tej chwili na to pytanie nie odpowie, bo – jak podkreślił – "jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą".

"Tutaj zastanowimy się nad tym, w jakiej konfiguracji będzie można to rozwiązać najlepiej. Natomiast pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki"

– powiedział prezes PiS.

 

 Źródło: Radio Wrocław, niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo