Berlusconiemu, który broni dziś Putina, niedawno hołd składał... Donald Tusk - ZOBACZ WIDEO

Były premier Włoch Silvio Berlusconi powiela rosyjską propagandę w wywiadzie dla włoskie telewizji. Opowiada m.in. o tym, że "Putin został popchnięty do ataku". Warto podkreślić, że jeszcze niedawno peany na cześć prorosyjskiego Berlusconiego wygłaszał Donald Tusk.

Donald Tusk (w środku)
fot. Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska; By European Parliament from EU - Constitution of the 9th legislature of the European Parliament, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87003128

- Forza Italia od początku swojej działalności była fundamentalną częścią rodziny EPL. Jestem całkowicie przekonany, że dzięki przewodnictwo Silvio Berlusconiego, Forza Italia będzie nadal siłą napędową dla Włoch i lepszej Europy i bardziej konkurencyjnych rozwiązań wobec przyszłości

- to słowa, które Donald Tusk wypowiedział 20 maja 2022 r. w Neapolu podczas zjazdu członków partii Forza Italia.

Już wtedy słowa Tuska były traktowane z dystansem, ponieważ Berlusconi otwarcie twierdził, że Ukraina powinna zaakceptować "ustępstwa terytorialne" wobec Rosji i jego zdaniem, przekonać ją powinien do tego zachód.

Jak się okazuje, Berlusconi - tak bardzo chwalony przez Tuska, nie zmienił swojego zdania. Pokazuje to najnowsza wypowiedź włoskiego polityka.

- Putin został popchnięty przez Rosjan, przez swoją partię i ministrów, by wymyślić tę operację specjalną - stwierdził Berlusconi, usprawiedliwiając rosyjskiego zbrodniarza.

Poza tym Berlusconi wypowiedział szokujące słowa:

Plan Rosji zakładał pierwotnie zdobycie Kijowa w tydzień i zastąpienie demokratycznie wybranego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego rządem porządnych ludzi, a następnie opuszczenie Ukrainy w kolejnym tygodniu

Kiedy wokół jego wypowiedzi zrobiło się gorąco i spadła na niego krytyka, Berlusconi wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że... jego poglądy "nadmiernie uproszczono". Bardziej prosto wyjaśnić, kto stoi za Rosją, się już chyba nie da.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Donald Tusk #Silvio Berlusconi

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo