"Chwała Polskiego Oręża" przyciągnęła tłumy! Sukces inicjatywy Klubów Gazety Polskiej - ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA

To było absolutnie wyjątkowe wydarzenie. Fort IX przy Powsińskiej w Warszawie przez całą sobotę tętnił życiem za sprawą wydarzenia „Chwała Polskiego Oręża”, które zorganizowało środowisko Klubów Gazety Polskiej. Prezentacja zasobów polskiej armii, jak podkreśla w rozmowie z Niezalezna.pl jedna z organizatorek, miała swój niezwykle ważny cel.

Piknik militarny "Chwała Polskiego Oręża" został zorganizowany w Warszawie przez Młodzieżowy Klub "Gazety Polskiej" oraz Warszawski Klub "Gazety Polskiej "przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, Muzeum Zimnej Wojny i Fundacją Poczty Polskiej.

Podczas pikniku zaprezentowano jednostki wojskowe oraz uczelnie, były stoiska promocyjne fabryki broni Łucznik z Radomia, jak również wystawa "Generał Kukliński - polska, samotna misja". Dużą uwagę przyciągnęły pokazy historycznych i współczesnych pojazdów pancernych i wojskowych Wojska Polskiego. Był czołg Leopard A2, KTO Rosomak, SPZR Poprad, 1200 mm MS RAK. Prezentowano również W40 Langusta oraz pojazd dalekiego rozpoznania Żmija.

Jak na wojsko przystało, był też poczęstunek tradycyjną grochówką.

- Frekwencja była zadowalająca - przyznaje w rozmowie z Niezalezna.pl Agnieszka Terczyńska z Młodzieżowego Klubu Gazety Polskiej Warszawa-Mokotów. - Był to kolejny moduł, po w lipcu robiliśmy podobne wydarzenie. Na pewno będziemy kontynuować te działania - dodaje.

Podczas pikniku pojawił się przedstawiciel ambasady Ukrainy w Polsce Witalij Biłyj i była to obecność nieprzypadkowa. Było to bowiem wydarzenie poświęcone Ukraińcom, ukraińskim uchodźcom i walczącej Ukrainie. - Skąd pomysł na organizację takiego pikniku? - pytamy.

- Dla nas jest bardzo ważna tematyka wojskowości, ponieważ cały czas Rosja jest zagrożeniem dla Polski. Chcemy pokazywać naszą polską armię, uświadamiać ludzi i będziemy kontynuować naszą współpracę z Muzeum Wojska Polskiego, bo to dla nas bardzo ważne. Cieszymy się, że tak dużo ludzi przyszło zobaczyć naszą inicjatywę

- odpowiedziała Agnieszka Terczyńska. Jak dodała, kolejne pikniki plenerowe planowane będą zapewne na wiosnę przyszłego roku, ale Klubowicze na jesień i zimę szykują bardzo dużo ciekawych wydarzeń, m.in. spotkania autorskie z politykami.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Niezalezna.pl, a także Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie i Telewizja Republika.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kluby Gazety Polskiej #Chwała Polskiego Oręża

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo