Z OSTATNIEJ CHWILI

Dawid Kubacki drugi w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt • • •

Kaczyński: Gdyby rządziła PO, obowiązywałyby słowa "pieniędzy nie ma i nie będzie"

"W ciągu kilku lat zgromadziliśmy dodatkowo prawie bilion złotych. To umożliwiło polityki we wszystkich dziedzinach" - powiedział na spotkaniu w Oleśnicy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wskazał, że w kolejnej kadencji celem rządu będzie poprawienie polityki mieszkaniowej.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości udał się do Oleśnicy na spotkanie z mieszkańcami. Jarosław Kaczyński podkreślił, że spotkania, które odbywa obecnie, mają już charakter wyborczy. Postawił publicznie pytanie: czego obywatel powinien oczekiwać od władzy?

- Powinien oczekiwać wiarygodności. Jeżeli spojrzeć 7 lat wstecz, to można powiedzieć, że parę generalnych spraw obiecaliśmy. Obiecaliśmy nową politykę społeczną, której symbolem było 500 Plus, ale to tylko symbol, bo tych posunięć było dużo więcej. Obiecaliśmy politykę zrównoważonego rozwoju, szansę dla obywateli wszystkich regionów naszego kraju - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Obiecaliśmy politykę konsolidacyjną, żeby naród był wspólnotą, obiecywaliśmy zabiegać o polskie bezpieczeństwo we wszystkich wymiarach, także tym militarnym. Obiecaliśmy także, że będziemy starali się budować dobry obraz Polski w świecie, ale też dobry obraz w świadomości Polaków. To, co działo się w naszym kraju, to nic innego, jak kompromitowanie naszej historii, teraźniejszości, szans. 

Czy myśmy wykonali te obowiązki? Był pewien warunek, to znaczy: wielka naprawa naszego życia ekonomicznego, rozumianego jako walka z nadużyciami, czyli z wielkim okradaniem Polski (...) W ciągu tych lat zgromadziliśmy dodatkowo prawie bilion złotych. To umożliwiło polityki we wszystkich dziedzinach. 

Kaczyński dodał, że rząd PiS musi stawiać czoła wielu kryzysom, m.in. covidowemu czy "putinowskiemu". Jak zaznaczył, zgromadzone środki pozwoliły na odpowiedź na każdy z kryzysów, a dziś są środki na to, by wzmocnić obronność.

 

- Gdyby rządzili nasi konkurenci, to słowa, że "pieniędzy nie ma i nie będzie", nadal by obowiązywały - powiedział szef partii rządzącej, po czym dodał: "W naszym wykonaniu demokracja jest demokracją". 

Kaczyński podkreślił, że rząd będzie próbował poprawić politykę mieszkaniową. - To jedno z tych zadań, które będzie przed nami - powiedział, dodając, że będzie to wyzwanie na kolejną kadencję. Powiedział również, że mieszkanie jest nie tylko towarem, ale i prawem człowieka. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo