Kolejna klapa Ochojskiej. Na Twitterze przeprowadzono jej test prawdomówności. HIT!

Janina Ochojska ma ciężki czas. Europosłanka Koalicji Obywatelskiej zalicza wpadkę za wpadką. Polityk nie ma szczęścia do… mediów społecznościowych. To tu zalicza kompromitację za kompromitacją. Na Twitterze zrobiono jej test prawdomówności. Jak wypadła? Na pewno nie tego by sobie życzyła.

twitter.com/JaninaOchojska/ screen

Wczoraj polityk Koalicji Obywatelskiej chciała ośmieszyć prezydenta, a… sama się skompromitowała. Opublikowała nagranie sprzed… 6 lat.

Europosłanka pochwaliła się na Twitterze, że w Białymstoku spotkała się z Hamdim Mballo, z Senegalu. Mężczyzna, według relacji polityk KO „musiał uciekać z powodu zagrożenia życia”.

„Uczy w szkołach bezpłatnie francuskiego i włoskiego, zna 7 języków, ma 2 dyplomy uniwersyteckie. Grozi mu deportacja. Podpisałam dla niego poręczenie, chce zostać w PL” - czytamy.

Użytkownik Emilia Kamińska postanowiła poddać testowi na prawdomówność wpis Ochojskiej. Jak czytamy: „Najpierw cytat z jej FB: "...musiał opuścić swój kraj z powodu zagrożenia życia, po zmianie władzy". Podkreślmy. Zagrożenia życia. Po zmianie władzy. A teraz zaczynamy test, Pani Janino”.

I pod wpisem zaczęło się sprawdzanie, przed kim lub czym ucieka inżynier Mballo, któremu grozi deportacja. Przypominamy, wstawiła się za nim Ochojska.

Na Twitterze podano, że:

„Hamadi Mballo trafił do Rosji z Senegalu dzięki wizie studenckiej, ponad rok temu. Ostatnie wybory parlamentarne w Senegalu to lata 2017 oraz 2020. A zatem sprawdźmy przed czym uciekał Hamadi. Pani Janino, Pani na pewno to sprawdziła, prawda?”

„Wybory parlamentarne w Senegalu przeprowadzono 30 lipca 2017 roku dzięki porozumieniu urzędującego prezydenta Macky'ego Salla z opozycją. W wyniku dość skomplikowanej procedury wyborczej zdecydowanie zwyciężyła popierająca prezydenta koalicja Benno Bokk Yaakaar.”

„Skoro obóz rządzący uzyskał 125 ze 165 miejsc w parlamencie, to nie ma mowy o "zmianie władzy" w wyborach 2017 roku. No dobrze, może w takim razie wybory prezydenckie? Pani Janino? Sprawdzamy dalej? Jasne, że sprawdzamy.”

„Wybory prezydenckie w Senegalu przeprowadzono w interesującym nas okresie 24 lutego 2019 roku. Pani Janino, niespodzianka. Wygrał urzędujący prezydent Macky Sall uzyskując 58 proc. głosów. Czyli na razie mamy taką głupią sytuację, że nie zmienił się ani rząd, ani prezydent.”

„No dobra. To może ponad rok temu Hamadi uciekał z Senegalu ze względu na wybory parlamtarne przeprowadzone 31 lipca TEGO ROKU? Pani Janino, jak Pani sądzi? Uwaga, zepsuję niespodziankę. Znowu wygrała partia prezydenta.

„Pani Janino, może zacytuję Panią jeszcze raz. "Spotkałam się z Hamadi Mballo z Senegalu, który musiał opuścić swój kraj z powodu zagrożenia życia, po zmianie władzy". Czy chciałaby Pani jakoś odnieść się do tych twierdzeń inżyniera Mballo?”

Dołączono zdjęcia rzekomo uciekającego inżyniera Mballo.

A dokumentów z uczelni jeszcze nie ma...

Inne światło na sprawę rzucił wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik.

Piękna historia! Pan Mballo otrzymał w Senegalu, w konsulacie FR, rosyjską studencką wizę. Po czym poleciał sobie do Moskwy. Tam przebywał ponad rok. Opowiadał Pani, co w tym czasie robił? Proszę się z nami podzielić. A opowiadał Pani kto lub co zagrażało mu w Senegalu?

– napisał Wąsik.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo