Narkotyki warte 250 tys. złotych przejęte przez policję

Kielecka policja zatrzymała trzy osoby i zabezpieczyła blisko cztery kilogramy narkotyków o szacowanej wartości około 250 tys. złotych - poinformowała w piątek mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

pixabay

Do zatrzymania doszło w środę w Kielcach. Policjanci podejrzewali, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogą przebywać dwaj mężczyźni, którzy mają związek z narkotykowym procederem. "Przewidywania mundurowych się potwierdziły" – przekazała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas.

W mieszkaniu, typowanym przez kryminalnych byli zarówno 19-latek, jak i 21-latek, którym towarzyszyło troje dwudziestolatków. "

- Już pierwsze czynności wykonane przez kryminalnych wykazały, że trzech mężczyzn, 19-latek i jego dwóch 21-letnich kolegów ma związek z narkotykami. W trakcie przeszukania osób i ich mieszkań policjanci zabezpieczyli blisko cztery kilogramy podejrzanych substancji

- dodała funkcjonariuszka.

Z pierwszych analiz wynika, że ponad dwa kilogramy stanowiła marihuana. Pozostałe substancje to najprawdopodobniej amfetamina i mefedron. Szacowana wartości narkotyków to około 250 tys. złotych.

- Zabezpieczone środki trafiły do laboratoryjnych badań, a trzej mężczyźni do aresztu. Pozostałe dwie osoby, 22-latek i jego rówieśniczka po czynnościach zostali zwolnieni

- przekazała.

Śledczy ustali, że dwaj 21-latkowie oprócz posiadania zabronionych substancji najprawdopodobniej mają związek z rozprowadzaniem narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. Z kolei 19-latek odpowie za posiadanie zabronionych substancji.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo