Skandaliczne słowa rzecznika Platformy. Prorosyjska partia atakuje Macierewicza... za rzekomą prorosyjskość

Antoni Macierewicz jest jednym z odznaczonych dziś Orderem Orła Białego twórców Komitetu Obrony Robotników. Polityk, który całe życie walczył z Rosją i komunizmem jest dziś atakowany przez partię, która z Putinem wolała się dogadywać. "Order Orła Białego dla Macierewicza to naplucie w twarz rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, bo jest on odpowiedzialny na fałszowanie raportu w sprawie katastrofy" - powiedział wiceszef Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk. "Macierewicz powinien dostać order z flagą rosyjską" - dodał rzecznik PO Jan Grabiec.

Antoni Macierewicz
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że w piątek, w dniu 46. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników wyróżnieni Orderami Orła Białego zostaną założyciele i działacze Komitetu - Mirosław Chojecki, Antoni Macierewicz i Piotr Naimski.

Fakt odznaczenia Antoniego Macierewicza (PiS) najwyższym polskim odznaczeniem komentowali w Sejmie posłowie  prorosyjskiej od lat Platformy Obywatelskiej.

Jeśli Antoni Macierewicz zasłużył na jakieś odznaczenie, to takie z flagą rosyjską. To co zrobił dla zniszczenia wspólnoty narodowej, takiej jedności społecznej w Polsce, to jest zasługa dla Kremla, a nie dla Polski

 - powiedział rzecznik PO Jan Grabiec.

Według niego, "ostatnie lata działalności oparte na kłamstwie i oszustwie sprawiają, że jest jednym z ludzi, którzy najmniej są predystynowani do jakiegokolwiek odznaczenia, jeśli już to do postępowania prokuratorskiego i sądowego". Stąd, zdaniem Grabca, "ten krok ze strony prezydenta jest po prostu kompromitujący".

 

Trudno znaleźć w Polsce osobę, która tak bardzo dzieli Polaków jak Antoni Macierewicz, a przecież zadaniem prezydenta jest łączyć wspólnotę narodową, a nie dzielić czy służyć jednej partii

 - zaznaczył rzecznik PO. Zwrócił też uwagę, że "cały obóz władzy uczestniczy w kłamstwie Antoniego Macierewicza". "Odznaczenie jest tylko przypieczętowaniem tego, że to jedna banda i wszyscy są siebie warci" - podkreślił Grabiec.

Zdaniem wiceszefa PO Cezarego Tomczyka "Macierewicz powinien trafić na śmietnik historii po tym co zrobił w sprawie katastrofy smoleńskiej".

Macierewicz odbierający najwyższy możliwy order z rąk głowy państwa to jest naplucie w twarz polskiemu społeczeństwu, a także rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej. To on wymyślił te wszystkie teorie, on je prezentował, on również fałszował dowody w sprawie raportu smoleńskiego

 - powiedział były szef klubu KO, powielając narrację o rzekomych kłamstwach w raporcie smoleńskim.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Antoni Macierewicz #Jan Grabiec #Order Orła Białego

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo