Krótki urlop. Gdzie najczęściej jeżdżą Polacy?

Podróże typu city break cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, a okres jesienny jest idealnym sezonem na tego rodzaju wyjazdy. Zainteresowanie podróżami city break wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło o 39% rok do roku, co wskazuje, że krótkie wyjazdy są coraz bardziej lubiane przez polskich konsumentów. Gdzie najczęściej podróżują Polacy? Na podium rankingu najbardziej popularnych kierunków na jesienny city break znalazły się Rzym, Barcelona oraz Paryż.

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Z badania przeprowadzonego przez firmę GfK na zlecenie eSky.pl wynika, że aż 41% Polaków chciałoby wyjechać na city break do jednego z europejskich miast. Warto zaznaczyć, że z badania wynika, że planowana liczba podróży typu city break jest wyższa niż planowana liczba dłuższych wyjazdów (1,4 vs 1,2 razy). 

Gdzie na krótki urlop? TOP 10 najpopularniejszych miejsc

Na pierwszej pozycji rankingu najpopularniejszych miast na city break znalazł się Rzym. Barcelona uplasowała się na drugiej pozycji w rankingu, awansując o trzy pozycje względem ubiegłego roku. Miasto to zyskało popularność w tym roku m.in. przez dużą liczbę połączeń lotniczych z wielu polskich miast. Podium zamyka stolica Francji – Paryż. W Top 10 znajdziemy najwięcej miast włoskich – oprócz Rzymu w rankingu znalazły się Mediolan, Neapol, Bari oraz Wenecja. Inne miasta, które cieszą się dużą popularnością to m.in. Ateny, Bruksela, czy Madryt.

Warto dodać, że coraz częściej wybierane są nowe, mniej oczywiste kierunki podróży na city break, takie jak Wiedeń, Budapeszt, Piza, czy Bolonia, a także miejsca, które kojarzą się głównie z wakacjami, tj. Sycylia, czy Malta.

Ceny biletów lotniczych spadają

Z najnowszych danych wynika, że ceny biletów lotniczych zaczynają maleć z tygodnia na tydzień – obserwowany jest trend spadkowy od połowy lipca, kiedy to zanotowano pik cenowy. 

Obecnie poszukując lotów do najpopularniejszych kierunków podróży na city break, warto zwrócić uwagę na loty do Rzymu – ceny biletów lotniczych w obie strony zaczynają się już od 180 zł z Krakowa i Warszawy, od nieco powyżej 200 zł z Katowic oraz Poznania. Jeśli chodzi o Barcelonę, to najtaniej polecimy z Warszawy i Krakowa za około 230 zł w obie strony. Loty z innych miast są nieco droższe, ale utrzymują się w granicach do 500 zł – z Katowic, czy Gdańska.

Bilety lotnicze do stolicy Francji również można upolować w atrakcyjnych cenach – do Paryża z Gdańska polecimy już za 138 zł w obie strony, z Wrocławia za nieco ponad 150 zł, a z Krakowa, Poznania i Warszawy za mniej niż 250 zł.

 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, eSky, PAP MediaRoom

MaŁu
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo