Historia jednego zdjęcia. Kulisy manipulacji

Opublikowane w czwartek zdjęcie, na którym prezydent Andrzej Duda podaje rękę szefowi rosyjskiej dyplomacji Siergiejowi Ławrowowi pochodzi z 2018 r. Kłamliwie sugeruje się, że pochodzi z dziś – ostrzega pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

fot. twitter.com/StZaryn

Jakub Bierzyński opublikował w czwartek na Twitterze zdjęcie, na którym prezydent Duda podaje rękę Ławrowowi. Opatrzył je komentarzem: „A tymczasem w Nowym Jorku. Czy należy podawać rękę czołowemu przedstawicielowi morderczego reżimu? @Andrzej Duda Naprawdę??”. Całą sprawę opisaliśmy na łamach portalu Niezalezna.pl.

Zdjęcie opublikował w czwartek na Twitterze także m.in. Jacek Rostowski, który opatrzył je słowami: „Bez komentarza!”

Sprawę skomentował w czwartek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. 

Szerzenie insynuacji w celach politycznych - tak wykorzystuje się kłamstwo do polaryzacji społeczeństwa w PL i deprecjonowania wizerunku RP na arenie międzynarodowej. W działaniach wykorzystano zdjęcie sprzed lat, kłamliwie sugerując, że zostało zrobione dziś.
- napisał na Twitterze Żaryn.

Do sprawy odniósł się również m.in. rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Pan Jakub musi być pierwszym na świecie podróżnikiem w czasie – „tymczasem” to dla niego 2018 rok. No bo przecież nie jest załganym propagandystą, co byłoby jedynym alternatywnym wyjaśnieniem.
- napisał na Twitterze, załączając Tweet Jakuba Bierzyńskiego.


 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo