Z OSTATNIEJ CHWILI

Papież: apeluję do prezydenta Rosji o zatrzymanie spirali przemocy i śmierci na Ukrainie • • •

Do sieci trafiły zdjęcia biuletynów do głosowania w pseudoreferendach Putina

Niezależny portal Meduza opublikował w czwartek zdjęcia przedstawiające biuletyny, które mają być wykorzystywane podczas tzw. referendów na kontrolowanych przez Rosję częściach ukraińskiego terytorium.

fot. Meduza via Telegram

"Referenda" w tzw. Donieckiej Republice Ludowej, Ługańskiej Republice Ludowej oraz okupowanych częściach obwodu zaporoskiego i chersońskiego mają odbywać się w dniach 23-27 września.

W biuletynach, których zdjęcia pojawiły się w czwartek w mediach, zawarto pytanie: "czy jest pan/pani za wejściem Donieckiej Republiki Ludowej w skład Federacji Rosyjskiej na prawach podmiotu Federacji Rosyjskiej?". Analogiczne pytanie dotyczy tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej.

Kolejny biuletyn, którego zdjęcie opublikowano, zawiera pytanie: "czy jest pan/pani za wyjściem obwodu zaporoskiego ze składu Ukrainy, utworzeniem przez obwód zaporoski własnego państwa i jego wejściem w skład Federacji Rosyjskiej na prawach podmiotu Federacji Rosyjskiej?".

We wtorek cztery okupowane przez Rosję regiony Ukrainy ogłosiły pilnie, że zamierzają przeprowadzić referenda w sprawie "przyłączenia" do Rosji.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#referendum niepodległościowe #propaganda #Ukraina #Rosja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo