Z OSTATNIEJ CHWILI

Papież: apeluję do prezydenta Rosji o zatrzymanie spirali przemocy i śmierci na Ukrainie • • •

Łotwa: Sytuacja na granicy z Rosją stabilna

Po ogłoszeniu przez prezydenta Władimira Putina mobilizacji w Rosji sytuacja na granicy rosyjsko-łotewskiej jest stabilna - zapewnia w czwartek łotewska straż graniczna. Na Łotwie obowiązują ograniczenia wjazdowe dla obywateli rosyjskich.

pixabay

Ivars Ruskulis, wiceszef łotewskiej straży granicznej, poinformował, że od poniedziałku, kiedy w kraju zaczęły obowiązywać restrykcje dotyczące obywateli rosyjskich z krótkoterminowymi wizami Schengen, wjazdu na Łotwę odmówiono 15 obywatelom Rosji - relacjonuje portal LSM.

Przedstawiciel straży zapewnił, że w związku z ogłoszoną w Rosji mobilizacją nie było dotychczas prób nielegalnego przekroczenia granicy rosyjsko-łotewskiej. Sytuacja na granicy jest stabilna - podkreślił.

Istnieje jednak ryzyko wzrostu liczby osób ubiegających się o azyl. Z uwagi na mobilizację może też dochodzić do przypadków nielegalnego przekraczania granicy - ostrzegł.

Ruskulis poinformował, że w tym tygodniu na Łotwie 12 obywateli Rosji zwróciło się o azyl. Zaznaczył, że osoby, które uciekają jedynie z powodu ogłoszonej mobilizacji, nie otrzymają azylu na Łotwie.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo