Ważne słowa na mszy za ofiary Smoleńska. "Nie jesteśmy sektą, lecz ludźmi miłującymi prawdę"

  

- Nie jesteśmy sektą smoleńską, która zagubiła się w dzisiejszym świecie i nie wie, dokąd zmierza. Jesteśmy ludźmi miłującymi prawdę i dobro - powiedział ks. Bogdan Bartołd w swojej homilii podczas mszy św. za ofiary katastrofy smoleńskiej.

O godz. 19 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpoczęła się msza św. w intencji ofiar. Obecni są niej m.in. bliscy poległych 10 kwietnia 2010 r. Eucharystii przewodniczy proboszcz katedry ks. prałat Bogdan Bartołd. Kościół jest w całości wypełniony wiernymi.

- Przybywamy, bo pamiętamy, bo chcemy, aby miłość i prawda zwyciężały. [...] Witam tych wszystkich, którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów: telewizji Trwam, Radia Maryja i telewizji Republika - powiedział ks. Bartołd, rozpoczynając mszę św.

W homilii ks. prałat powiedział zaś: - Kiedy z bólem i ze łzami w oczach żegnaliśmy prezydenta naszego państwa, tylu wspaniałych jego obywateli, jak szybko powróciła mowa nienawiści i pogardy. Tych, którzy domagają się prawdy o wydarzeniach 10 kwietnia 2010 r., nazywa się dzisiaj sektą smoleńską. Nie jesteśmy sektą smoleńską, która zagubiła się w dzisiejszym świecie i nie wie, dokąd zmierza. Jesteśmy ludźmi miłującymi prawdę i dobro, jesteśmy uczniami Chrystusa, który nas wybrał i umiłował do końca. Jesteśmy - jak nam przypomina prymas Wyszyński - dziećmi Bożymi. 

Zobacz relacje wideo z Mszy św. 0 Otóż my, kiedy dźwigamy po bożemu swój codzienny krzyż, wówczas przyczyniamy się do tego, że wokół nas i na świecie robi się jaśniej. Bo jeśli ktoś trwa przy Chrystusie i jego miłości - wówczas kiedy to bardzo trudne i bolesne - staje się świadkiem tego, że szatan nie jest wcale taki mocny, jak to czasem mogłoby się wydawać, kiedy patrzymy na ogrom zła i kłamstwa w naszym świecie. I nigdy nie możemy zapomnieć, że zło tylko dobrem się przezwycięża. Dlatego dzisiaj, Panie Jezu, pokornie Cię proszę, abym umiał budować życie na Twojej miłości, umocniony w wierze i pełen wdzięczności. Wszystko to, co oddala mnie od Ciebie, oddaję Tobie, bo wiem, że czekasz na mnie w Eucharystii i leczysz mnie ze wszystkiego, co nie pozwala mi żyć w pokoju i miłości. Panie, wierzę, że wybrałeś nas jako swoich uczniów, byśmy tu na ziemi przynosili owoce dobroci, łagodności, prawdy i dobra. Panie, pozwól, abyśmy zawsze byli Twoimi świadkami w dzisiejszym świecie - zakończył swoją poruszającą homilię ks. Bogdan Bartołd.

Po nabożeństwie zebrani wyruszą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Obejrzyj galerię

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Jest porozumienie w PLL LOT

/ / BriYYZ from Toronto, Canada [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT i przedstawiciele Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych zawarli porozumienie dotyczące warunków finansowych nowego Regulaminu Wynagradzania.

Informację podała w komunikacie spółka lotnicza.

Porozumienie pozwala na zakończenie trwających w spółce od sześciu lat sporów zbiorowych i wprowadzenie istotnych podwyżek wynagrodzeń dla członków personelu pokładowego oraz pilotów. Zgodnie z ustaleniami stron wzrosną wynagrodzenia zasadnicze oraz zmienne elementy pensji.

"Cieszę się, że dobra wola zarządu i związków zawodowych zwyciężyła. Fakt zawarcia porozumienia to duży i pozytywny krok zarówno dla firmy jak i jej pracowników. Pozwala na wprowadzenie spokoju społecznego i pełną koncentrację na dalszym rozwoju LOT-u, przed którym wiele wyzwań biznesowych i rynkowych"

– mówi Bartosz Piechota, członek zarządu PLL LOT oddelegowany z Rady Nadzorczej do spraw społecznych.

Podpisanie wstępnego porozumienia potwierdził przedstawiciel strony związkowej Piotr Szumlewicz. Dodał, że zakłada ono podwyżkę tzw. części stałej wynagrodzenia personelu pokładowego o ok. 1000 zł.

LOT jest częścią Polskiej Grupy Lotniczej, gdzie 100 proc. udziałów ma Skarb Państwa. Nadzór nad PGL sprawuje Prezes Rady Ministrów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl