Ochojska chciała ośmieszyć prezydenta, a sama się skompromitowała. Wrzucając nagranie sprzed... 6 lat

Dyplomatyczna pozycja Polski i działania prezydenta nie idą po myśli opozycji. Kolejną próbę ośmieszenia Andrzeja Dudy podjęła Janina Ochojska. Polityk swoją argumentacje opiera na wideo. Jednak pisząc o tym, że prezydent jest "zagubiony wśród dyplomatów", europosłanka KO najwyraźniej zgubiła się w Internecie. Dlatego, że materiał z jej wpisu ma już swoje lata.

Twitter

Od wtorku Andrzej Duda przebywa w Stanach Zjednoczonych. W harmonogramie trzydniowej wizyty prezydenta RP znalazły się spotkania m.in. z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro, z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii - Gitanasem Nausedą, Egilsem Levitsem i Alarem Karisem, a także z Sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterresem oraz prezesem Banku Światowego Davidem Malpassem. 

Dyplomatyczne działania prezydenta RP nie spodobały się opozycji, w tym europoseł Janinie Ochojskiej. Swoje rozgoryczenie polityk Koalicji Obywatelskiej przelała na Twittera.

"Takiego prezydenta naród, niestety, wybrał, nie znający żadnego języka, zagubiony wśród dyplomatów i polityków, nie potrafiący nawiązać rozmowy, kontaktów. Po co on tam pojechał? Zdjęcie sobie zrobić?"

- pisze polityk. Do wpisu dodała wyrwane z kontekstu nagranie, które miało udowodnić jej argumentację. Problem w tym..., że wideo wcale nie pochodzi ze wspomnianej wizyty.

Uwagę na kontrowersyjny wpis Ochojskiej zwrócił szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot. Polityk prawa i sprawiedliwości umieścił na Twitterze faktyczne nagranie dotyczące dyplomatycznych działań Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

"Tak wygląda udział Pana Prezydenta w bieżącym Zgromadzeniu ogólnym ONZ. Ale przecież lepszy jest wyrwany z kontekstu filmik sprzed 6 lat.."

- napisał Szrot.

Dziś Prezydent RP Andrzej Duda bierze udział w debacie generalnej 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent wypowie się dla przedstawicieli mediów w konsulacie generalnym RP w Nowym Jorku. Tam spotka się też z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) Peterem Maurerem, a następnie z liderami nowojorskich organizacji polonijnych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter

#Zgromadzenie Ogólne ONZ #Janina Ochojska #Andrzej Duda

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo