Prezydent Duda na antenie TVN-u: Komisja Macierewicza, kiedy w niej uczestniczyłem, realizowała prace w sposób bardzo rzetelny

- Podkomisja smoleńska realizowała, w okresie kiedy ja w niej uczestniczyłem, prace w sposób bardzo rzetelny, wielowątkowo, wieloaspektowo, rozmawiałem z wieloma ekspertami i mogę powiedzieć, że pan minister Macierewicz w bardzo trudnych wtedy warunkach, w latach po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku, działał mimo różnego rodzaju pomówień, mimo różnego rodzaju potwarzy, które były na niego rzucane, mimo wszelkich utrudnień, które były robione, gdzie zastraszano ekspertów - mówił na antenie TVN24 prezydent RP Andrzej Duda.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Prezydent Andrzej Duda dzisiaj był gościem na antenie TVN24, stacji, która wyemitowała niedawno materiał zarzucający komisji Antoniego Macierewicza manipulację wynikami badań w raporcie o przyczynach katastrofy smoleńskiej. 

Zapytany, czy podejmie jakieś kroki w związku z reportażem stacji, prezydent powiedział, że komisja Macierewicza "realizowała prace w sposób bardzo rzetelny".

– Komisja na czele której stał od samego początku pan minister Antoni Macierewicz, to była komisja, ona trwała kilka kadencji w składzie której również i ja byłem w okresie, w którym sprawowałem mandat posła do polskiego parlamentu. Mogę powiedzieć tak. Ta komisja realizowała, w okresie kiedy ja w niej uczestniczyłem, prace w sposób bardzo rzetelny, wielowątkowo, wieloaspektowo, rozmawiałem z wieloma ekspertami i mogę powiedzieć tak, pan minister Macierewicz w bardzo trudnych wtedy warunkach, w latach po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku działał mimo różnego rodzaju pomówień, mimo różnego rodzaju potwarzy, które były na niego rzucane, mimo wszelkich utrudnień, które były robione, gdzie zastraszano ekspertów, powiedzmy sobie to otwarcie. Ja jestem ze środowiska akademickiego i sam z niego zawodowo i rodzinnie pochodzę. Mogę to z całą odpowiedzialnością powiedzieć. Tak, osoby, które chciały się zaangażować w prace komisji tzw. smoleńskiej były bardzo często w środowiskach akademickich poddane ostracyzmowi, co jest w ogóle absolutnym zaprzeczeniem jakiejkolwiek idei nauki

– powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że uważa, że pan minister Macierewicz jest człowiekiem ogromnych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej".

- Jestem 100% przekonany, że zawsze był człowiekiem, któremu przyświecały w jego działalności szczytne intencje. Przypomnijmy, że to jest człowiek, który zaczął swoją drogą polityczną, kiedy groziło za to ciężkie więzienie – stwierdził.

 

 Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, TVN24

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo