Szef MSZ Estonii: Łukaszenka to wspólnik rosyjskiego agresora. Należy wzmocnić sankcje na Mińsk

Cytowany przez rodzime media minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu wskazał, że Zachód powinien nałożyć większe sankcje na reżim na Białorusi, aktywnie wspierający Rosję od początku jej agresji na Ukrainę. – Należy również zastosować odpowiedzialność karną, ponieważ reżim Łukaszenki nie powinien czuć się bezkarnie – wskazał Urmas Reinsalu.

kremlin.ru

Estoński polityk wskazał, że nie tylko popieranie Kremla w kontekście wojny na Ukrainie jest powodem, dla którego Zachód powinien mocniej uderzyć w reżimowe władze w Mińsku. Drugim z nich jest dyktatura Łukaszenki i coraz większe represje wobec społeczeństwa.

Zbrodnicze działania reżimu Łukaszenki trwają znacznie dłużej, już ponad dwa lata, jednak w ostatnim czasie przybrały na sile i w obliczu aktualnej sytuacji bezpieczeństwa stały się międzynarodowym zagrożeniem 

– wskazał polityk. Docenił przy tym odwagę i walkę białoruskiej opozycji o przyszłość kraju, wolną od dyktatury Łukaszenki, a także zaangażowanie na rzecz walczącej Ukrainy. 

Ponieważ narody Białorusi i Ukrainy nie są zmęczone walką o wolność, społeczność międzynarodowa też nie powinna być zmęczona [w kontekście sankcjonowania reżimu w Mińsku – przyp. red.]

– dodał. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Estonia #kraje bałtyckie #bezpieczeństwo #Białoruś #reżim #sankcje

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo