Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność • • •

"Oni bronią Putina". Tomasz Sakiewicz o medialnych manipulacjach ws. Smoleńska

- Nie znaliśmy pojęcia wojny hybrydowej, nie wiedzieliśmy, jak wielka jest to operacja, również w mediach. Trzeba było uciszyć niepokornych i doprowadzić do zmiany świadomości, że każdy, kto zadaje pytania o Smoleńsk, boi się ich zadawać. Ta operacja jest dziś kontynuowana przez TVN. Dziś znowu bronią Putina - powiedział w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

TVP Info

Dziś w TVP Info wyemitowano filmową wersję raportu komisji Antoniego Macierewicza dotyczącą przyczyn katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Była to odpowiedź na materiał wyemitowany w TVN, w którym zarzucono komisji manipulację wynikami.

"Pamiętam straszną bezradność"

W debacie telewizyjnej po emisji raportu, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GP" i "GPC" przypomniał, że samo pytanie o możliwość zamachu było w pierwszych dniach po katastrofie traktowane jako dyskwalifikujące dziennikarza.

- My kilka godzin po tragedii powołaliśmy ekipę śledczą dziennikarzy, która miała nieustannie badać sprawę, dopóki nie zostanie wyjaśniona. Pamiętam straszną bezradność, która towarzyszyła nam przy tej nawale medialnej, wyrzucano dziennikarzy, którzy stawiali pytania, nie stawiali tezy, ale zadawali pytania. Usuwano z mediów publicznych, prywatnych, tylko nasza grupa medialna i ojca Tadeusza Rydzyka były jedynymi, gdzie można było takie pytanie postawić - przypominał Sakiewicz.

- Co robił wtedy TVN? Te wszystkie najgorsze kłamstwa, przebijające nawet ruską propagandę, podawał jako pewniki, o rzekomej awanturze na lotnisku, o rzekomych naciskach na pilotów. Okazało się, że tego nie było, że nie ma takich nagrań, albo ich treść jest kompletnie inna. Operacja specjalna, jaką był Smoleńsk, miała bardzo ważny element - zakłamanie rzeczywistości, TVN był ważnym elementem operacji specjalnej "Smoleńsk"

- dodał.

Zdaniem Sakiewicza, gdyby nie "kłamstwa TVN, nie udałoby się doprowadzić do takiej sytuacji, że dzisiaj główną narracją jest narracja Putina, a państwowa komisja musi się bronić przed tą narracją".

- To jest siła tego uderzenia. Nie znaliśmy pojęcia wojny hybrydowej, nie wiedzieliśmy, jak wielka jest to operacja, również w mediach. Trzeba było uciszyć niepokornych i doprowadzić do zmiany świadomości, że każdy, kto zadaje pytania, boi się ich zadawać, bo coś złego go spotka. Fala samobójstw wokół smoleńska, zwolnień z pracy, drwin, poniżania. Ta operacja jest dziś kontynuowana przez TVN. Ale w czyjej obronie? Nie wierzą, że Putin mógł to zrobić, dzisiaj znowu bronią Putina

- powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Rola Tuska

Tomasz Sakiewicz mówił też o roli Donalda Tuska w wydarzeniach 10 kwietnia 2020 r.

Odpowiedzialność polityczna Donalda Tuska [za Smoleńsk] jest oczywista. Jeżeli jego ludzie zawinili, a ich przestępcze zaniedbania doprowadziły do śmierci 96 osób, w tym prezydenta RP, powinien zniknąć z życia publicznego. Nawet jeżeli nie było tam żadnych jego działań, to on się nie sprawdził w jednej z najważniejszych ról, w jakich występuje premier Polski, czyli w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa

- stwierdził szef "GP"

Sposób lekceważenia, sposób dogadywania z Rosjanami, świadczy o tym, że zachowanie jego rządu co najmniej ułatwiło zamach w Smoleńsku - dodał.
 

 

 

 Źródło: TVP Info

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo