Jutro spotkanie Duda-Biden

Jeszcze dzisiaj późnym wieczorem czasu polskiego prezydent Andrzej Duda wygłosi przemówienie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, a jutro - spotka się prezydentem USA, Joe Biden.

fot. The White House - P20220326AS-0580, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117476030

- Te 3 dni, które dla mnie zaczęły się dzisiaj bardzo intensywnie, ale to będzie trwało przez cały ten okres, tak to jest. Dzisiaj będę miał także wystąpienie to główne przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, tutaj po południu, czyli już w naszych godzinach nocnych. Przez kolejne dni dalsze spotkania, szczyt żywnościowy, w którym będziemy brali udział i też spotkanie z inwestorami, z zastępcą Sekretarza Generalnego i mam nadzieję też premierem Ukrainy w sprawie udziału polskich firm w odbudowie Ukrainy, więc tych tutaj ważnych spotkań jest cały szereg - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

- Jutro recepcja, spotkanie z panem prezydentem Bidenem, jak co roku z prezydentem Stanów Zjednoczonych tutaj, w czasie Zgromadzenia Ogólnego ONZ

- dodał.

W środę o godz. 10.30 czasu nowojorskiego prezydent RP wysłucha wystąpienia prezydenta USA Joe Bidena; a o godz. 17.00 - wystąpienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Wieczorem - o godz. 19.00 - prezydent Duda z małżonką weźmie udział w recepcji powitalnej dla szefów delegacji i głów państw wydawanej przez prezydenta Joe Bidena i pierwszą damę Jill Biden.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo